דוחות כספיים

רקח רוכשת את חברת התרופות טרי אוף לייף ומסכמת ביציבות את הרבעון הראשון

ההכנסות ירדו לכ-64.7 מיליון שקלים, לעומת 67.2 מיליון ש"ח ברבעון המקביל; טרי אוף לייף נרכשה תמורת 30 מיליון ש"ח ותמורה נוספת של 9-12 מיליון ש"ח בהתאם לביצועי החברה

חדשות ספונסר 31/05/2021 12:12

א+א-

חברת רקח הפועלת בתחום התרופות ותוספי המזון מפרסמת היום את תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2021 ומדווחת על רכישת חברת טרי אוף לייף, ה עוסקת בפיתוח, יצור, יבוא והפצה של תכשירים רפואיים ומוצרי בריאות.

 

רקח, שבשליטת קרן פימי (כ-42.6%) ומשפחת אלגרבלי (כ-29.8%), סיימה את הרבעון הראשון של 2021 עם הכנסות של 64.7 מיליון ש"ח בהשוואה להכנסות של כ-67.2 מיליון שקלים ברבעון הראשון של 2020.

 

הקיטון במחזור החברה נובע מירידה זמנית בביקוש למוצרי האנטיביוטיקה של החברה כתוצאה מהירידה בהיקף תחלואת החורף עקב הנחיות הריחוק החברתי שננקטו כחלק מהמאבק בקורונה וכן מהשבתה יזומה של המתקן הסטרילי לייצור תכשירי העיניים בחולון לטובת פעולות שדרוג והרחבה שהושלמו בינתיים.

 

הרווח הגולמי והסתכם בכ-15.6 מיליון שקלים והוא מהווה 24.1% מההכנסות לעומת כ-18.1 מיליון שקלים, שהם 27% מההכנסות ברבעון המקביל. עיקר הקיטון בשיעור הרווח הגולמי נובע מהשפעת תמהיל רווחיות החברה ומירידת התפוקות הזמנית באתר החברה בחולון.

 

הEBITDA הסתכם בכ-9.3 מיליון שקלים (14.3% מההכנסות) לעומת כ-10 מיליון שקלים (14.9% מההכנסות) ברבעון המקביל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם בכ-17.5 מיליון שקלים, לעומת כ-7.7 מיליון שקלים אשתקד. הרווח המיוחס לבעלי המניות הסתכם בכ-2 מיליון שקל, לעומת כ-2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

רקח דיווחה היום גם על רכישה משמעותית שביצעה היום של טרי אוף לייף, חברת תרופות, תכשירים רפואיים (אמ"ר), ומוצרי בריאות. החברה הוקמה בשנת 2001 והיא בעלת מפעל ייצור ואריזה בלוד של מוצרי אמ"ר ותמרוקים.

 

מכירות טרי אוף לייף בשנת 2020 עמדו על סך של כ- 32 מיליון ש"ח, והיא הציגה EBIDTA של כ- 6.4 מיליון ש"ח ורווח נקי של כ- 4.7 מיליון ש"ח. את שנת 2019 סיימה עם הכנסות של כ-30 מיליון ₪, ו-EBITDA של כ-5.6 מיליון ₪ ורווח נקי של כ-4 מיליון ₪. לחברה תזרים חיובי וללא חובות בנקאיים ואחרים.

 

בהתאם לתנאי העסקה, רקח תרכוש את מלוא מניות החברה בתמורה מיידית של כ- 30 מיליון ש"ח לצד תמורה נוספת בסך של כ- 9-12 מיליון ש"ח המותנית בביצועי החברה. כמו כן חתמה החברה על הסכמי שירותים עם מייסדי החברה בתמורה לתמלוגים עתידיים הקשורים בהיקף מכירות החברה ובצמיחתה בשווקים בארץ ובחו"ל.

 

"רכישת טרי אוף לייף הינה צעד חשוב, ראשון אך לא אחרון, ביישום אסטרטגיית החברה לצמיחה מואצת בארץ ובחו"ל באמצעות רכישה ושילוב חברות בעלות ערך מבטיח, פוטנציאל רווחיות וסינרגטיות תפעולית," אמר מנכ"ל רקח מרדכי אלגרבלי.

 

"טרי אוף לייף מרחיבה את מגוון התחומים והמוצרים שבהם פועלת רקח וממצבת אותה בקדמת חברות התרופות בישראל. מהלך הרכישה מוסיף נדבך אסטרטגי נוסף לצמיחת החברה ובונה ברקח מומחיות בתחום הפיתוח, הייצור והשיווק של מוצרי האמ"ר. העסקה צפויה לתרום לצמיחתה של רקח באופן מיידי בשוק ישראל, והרחבה מהירה של פעילות רקח בחו"ל על בסיס מוצרי טרי אוף לייף הרשומים ומשווקים באירופה ומחוצה לה."

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה