הקבלנים תיאמו שלא לגשת למכרז בעוטף עזה ונדונו לעבודות שירות

קבלני מכרז לבניית חדרי מיגון בעוטף עזה נדונו לעונשי מאסר של 2-4 חודשים שירוצו בעבודות שירות ולקנסות בסך מאות אלפי שקלים

חדשות ספונסר 25/11/2019 15:01

א+א-

השופט מרדכי כדורי מבית המשפט המחוזי גזר היום עונשי מאסר של 2-4 חודשים שירוצו בעבודות שירות וקנסות בסך מאות אלפי שקלים על קבלנים וחברות קבלניות שהורשעו בעבירות על חוק התחרות.

 

בשנת 2010 הגישה רשות התחרות כתב אישום כנגד מספר חברות קבלניות ונושאי משרה בהן בגין הסדר כובל אליו הגיעו לפיו החברות לא תגשנה הצעות למכרז למיגון ישובי עוטף עזה. ב 13.9.18, הרשיע השופט משה יועד הכהן  את החברות הקבלניות ונושאי משרה בהן בתיאום אי הגשת ההצעות למכרז. היום 24.11.19 גזר בית המשפט המחוזי את דינם של הנאשמים. 

 

בית המשפט קבע כי מדובר בהסדר כובל אופקי בין מתחרים במכרז משמעותי ביותר שהוגדר כפרויקט מציל חיים, נגע למיגון עוטף עזה ופורסם בתקופה במהלכה נורו טילים על יישובי העוטף. המועדים שנקבעו לביצוע העבודה היו בעלי חשיבות רבה, והעבודות במסגרת המכרז היו צפויות להגיע לסדר גודל של עשרות ואולי מאות מיליוני שקלים. עוד קבע בית המשפט כי הנאשמים לא נטלו אחריות על מעשיהם.

 

הנאשמים יואב קן תור, אברהם יקואל, רועי נגרי, אופיר אשר, יוסף נוימן, אלי קולן, אלישי נחום, יוסף קנר, סימון אוזן, עיסאם סלטי נדונו לעונשי מאסר בני 2-4 חודשים שירוצו בעבודות שירות, וכן לקנסות של 100,000 ₪ - 25,000 ₪.

 

החברות קן תור הנדסה, חברת י.ע.ז, טר ארמה, מנרב הנדסה, נחום עמוס, שומרוני, אחים סלטי, קיסר, אוולון, דיורין, שומרוני נדונו לקנסות של 250,000 ₪ - 50,000 ₪.

 

בנוסף בית המשפט גזר את דינו של יוסף גורדון – שהיה מנכ"ל התאחדות הקבלנים אשר הורשע בהמלצה על קו פעולה שלא לגשת למכרזים בהם אין פיצוי על עליית מחירי התשומות לבנייה. גורדון נדון ל-40 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות ולקנס בסך 30,000 ₪.

 

את רשות התחרות ייצגו בתיק עורכי הדין אוהד בורשטיין ואסנת שלזינגר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה