קנס כספי בגובה 125,000 ש”ח הוטל על מפעילי אונייה שזיהמו את הים

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום חמור בעקבות שפיכת שמן למי הים בנמל חיפה; מייד לאחר האירוע בוצעו פעולות טיפול לספיגת השמן והוצאתו מהים

חדשות ספונסר 23/07/2019 16:00

א+א-

המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום חמור נגד בעלי האוניה Ruth Bordchard בעקבות עבירות של שפיכת שמן למי ים, איסור לכלוך רשות הרבים ואי-נקיטת אמצעים מוקדמים בעת הזרמת שמן.

 

בית משפט השלום בחיפה, בראשות השופטת אורית קנטור, גזר לאחרונה על רב החובל, המכונאי הראשי ובעלי האונייה קנס כספי כולל על סך של כ-125 אלף שקל בגין זיהום מי נמל חיפה. כמו כן חייב אותם בית המשפט לחתום על התחייבויות בסך רבע מיליון שקל להימנע מביצוע עבירות דומות למשך שלוש שנים.

 

באוגוסט 2018 הגיעה ליחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה ידיעה על זיהום ים בדלק מאוניית מכולות הנושאת את דגל איי מרשל, שטענה דלק בנמל חיפה. עם קבלת הידיעה, הוזעקו למקום מפקחי היחידה, מלווים בשוטר מדור איכות-הסביבה, המסונף ליחידה הימית. במקום נמצאו מספר תקלות וליקויים בהפעלת נוהל התדלוק של האונייה וכן התגלתה התנהלות רשלנית מצידו של המכונאי הראשי. אלה הביאו לגלישת הדלק לים.

 

מייד עם תחילת האירוע ובמהלכו, נעשו פעולות להפסקת זרימת דלק לים בפיקוח המשרד להגנת הסביבה. כמו כן, בוצעו פעולות טיפול לספיגת הדלק והוצאתו מהים על-ידי החברה שזיהמה, באמצעות קבלן ימי ששכרה לצורך כך.

 

המשרד להגנת הסביבה רואה בחומרה מעשים אלו. המשרד ימשיך לנקוט את כל האמצעים שבידיו לשמור על איכות הסביבה הימית ולטפל בחומרה בכל מי שעובר על החוק.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה