חדשות שוק ההון

הלמן-אלדובי השלים גיוס נוסף של כ-42 מיליון ש”ח לקרן ה-P2P בארה”ב

הקרן הציבורית "הלמן-אלדובי P2*P", המתמחה בהשקעה בהלוואות בתחום ה- Consumer Credit באמצעות פלטפורמת ה-P2P בארה"ב, גייסה עד כה סכום של כ-112 מיליון ש"ח

מערכת ספונסר 10/06/2018 11:28

א+א-

בית ההשקעות הלמן-אלדובי דיווח על השלמת סבב גיוס נוסף של כ-42 מיליון ש"ח לקרן הציבורית "הלמן-אלדובי P2*P" המתמחה בהשקעה בהלוואות בתחום ה- Consumer Credit באמצעות פלטפורמת ה-P2P בארה"ב. מתחילת הפעילות ביולי 2017 ועד היום, גייסה הקרן סכום כולל של כ-112 מיליון ₪.

 

הקרן הניבה למשקיעים תשואה מצטברת של 7.13% (נכון לסוף מאי 2018) מאז החלה לפעול ב 21 ביולי 2017, ו-2.4% מתחילת 2018, זאת לעומת תשואה שלילית של מינוס 0.97% שהשיג מדד האג"ח הקונצרני בארה"ב.

 

הלמן-אלדובי P2*P, הינה קרן ציבורית לא סחירה, אשר פועלת, על פי תשקיף, בשקיפות מלאה ותחת ממשל תאגידי ציבורי, הכולל בין השאר, פרסום דוחות כספיים רבעוניים ושנתיים ופרסום דוחות חודשיים על ביצועי הקרן באתר המגנ"א של רשות ניירות ערך. יצוין, כי פעילות בתחום הלוואות ה-P2P מצויה גם בבתי השקעות נוספים, אולם נכון לעכשיו זו הקרן היחידה הפועלת על פי תשקיף ציבורי, וכן הקרן היחידה הפתוחה לציבור הרחב.

 

על פי התשקיף, הקרן פועלת במבנה של שותפות מוגבלת כאשר תיק ההלוואות שהקרן משקיעה בו יהיה בהתאם למדיניות ההשקעות של הקרן השואפת לפזר את תיק ההלוואות בפיזור דומה לזה של הפלטפורמות באמצעותן היא משקיעה. הקרן משקיעה באמצעות Prosper ו – Lending Club, שתי פלטפורמות ה- P2P הגדולות בארה"ב, שאינן פתוחות להשקעות ישירות של משקיעים ישראליים או משקיעים מחוץ לארה"ב.

 

השקעה בתחום האשראי הצרכני באמצעות פלטפורמות P2P הפכה לנפוצה בקרב גופים מוסדיים וקרנות גידור אמריקאיות לאור האפשרות ליהנות מתשואה פוטנציאלית גבוהה יותר מזו הקיימת במוצרי ההשקעה הקונבנציונאליים ובמיוחד על רקע סביבת הריביות הנמוכה השוררת כיום בעולם.

 

בשנים האחרונות העניקו הפלטפורמות המובילות בארה"ב, ובכללן Lending Club, Prosper ואחרות, הלוואות בהיקף של כ-50 מיליארד דולר. ההבדל בין שוק ה-P2P בישראל לזה שבארה״ב, מעבר להיקפים הכספיים, הינו ברמת המידע הפומבי ופירוט הנתונים על הלווים, הקיימת בידי הפלטפורמות, נתונים המשפיעים על איכות מודל האשראי, על גובה הריבית והיכולת לאמוד את הסיכון של כל הלוואה. בארה"ב קיימות מזה מספר עשורים מערכות דירוג אשראי פרסונלי, כאשר על כל לווה קיים מידע פומבי ומלא של היסטוריית האשראי והתשלומים שלו וכן ציון אשראי (FICO) הניתן ע"י שלוש לשכות פדראליות לאשראי המוסמכות בארה"ב לעניין זה על פי חוק.

 

השקעה בכ-1,600 הלוואות בסכום ממוצע של כ-12,500 דולר להלוואה: מהנתונים עולה כי הקרן משקיעה ב-1600 הלוואות צרכניות בארה"ב, באמצעות הפלטפורמה של Prosper. שווי ההשקעה הממוצע בכל הלוואה עומד על כ- 12,500 דולר והמח"מ הממוצע של ההלוואות עומד על כ – 19 חודשים. עוד עולה מנתוני הקרן כי ממוצע הריבית בהן ניתנו ההלוואות עומד על כ- 14.08%. גובה הריבית של כל הלוואה נקבע על ידי הפלטפורמות לפי דירוג האשראי של נוטל ההלוואה בשש רמות דירוג הנעות מ-AA ועד E. וציון דירוג האשראי (FICO) הממוצע המשוקלל של הלווים בקרן עמד על 710.

 

חן לוי, מנכ"ל הלמן-אלדובי ניהול תיקי השקעות, ומנהל השקעות ותפעול ראשי של קרן ה – P2P של הלמן-אלדובי: "תחום ההשקעות האלטרנטיביות נמצא בצמיחה, בארץ ובעולם. במיוחד בעידן של ריביות נמוכות, המשקיעים מחפשים אלטרנטיבות השקעה שישיאו להם תשואות גבוהות יותר שאינן במתאם לתנודות המסחר בשוק המניות והאג"ח. הקרן, שהושקה לפני כעשרה חודשים וכבר השלימה מספר סבבי גיוס, מאפשרת למשקיעים ישראלים להוסיף לתיק ההשקעות שלהם, חשיפה לתחום מתפתח ולשוק שלם שהיה סגור עד כה בפניהם, תוך שהיא מצליחה להשיג תשואות גבוהות יותר ממדדי הייחוס או מהרכיב האג"חי בתיק. נתונים אלה באים לידי ביטוי בגיוס הנוכחי שבו נכחנו לראות התעניינות הולכת וגוברת מצד סוגי המשקיעים השונים לרבות משקיעים מוסדיים וחברות שהחליטו להשקיע בקרן. אנו מאמינים שלמוצר זה קיים פוטנציאל רב ומקווים להשלים עוד מספר סבבי גיוס במהלך החודשים הקרובים".

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה