”השקל צפוי להתחזק אל מול הדולר בימים הבאים חזרה לאזור 3.76 שקלים לדולר”

כך מעריך אלי בן דוד, כלכלן ואנליסט ראשי בקבוצת ההשקעות הבינ"ל USG capital

מערכת ספונסר 22/05/2012 13:41

א+א-

התייחסות לשווקים הבינלאומיים: בשבוע הקרוב המשקיעים יגיבו להכרזות מפגישת 8 הכלכלות החזקות בעולם וימשיכו להתמקד במשבר הפוקד את אירופה, כאשר במרכז תישארנה יוון וספרד. זירת המאקרו בארה"ב תהיה דלילה בנתונים, והמשקיעים יתמקדו כרגיל בנתון דמי האבטלה השבועי ובהזמנות חדשות למוצרי בני-קימא. היום ומחר, יגיבו לנתונים משוק הדיור בדמות מכירות בתים מיד שנייה ומכירות בתים חדשים.

 

"להערכתי יש לצפות להמשך תנודתיות מוגברת בשווקים ,עם סיכויים גבוהיים לריבאונד השבוע, על רקע התבטאות מנהיגי העולם שיש לעודד צמיחה. במילים אחרות, המנהיגים רומזים כי ימשיכו לתמוך בשווקים דרך הדפסות כסף בטווח הקצר או דרך הידוק מוניטרי. כמו כן, המשקיעים ימשיכו להתרכז בספרד, שם נחתך הדירוג לבנקים וחלה עלייה בתשואות על האגרות חוב. יש לצפות לתיקונים קלים במדדים המובילים ובמטבעות המרכזיים אל מול הדולר. הצפי שלי להמשך נותר יציב, לאור סיכוי גבוה לתוכנית תמריצים נוספת הן באירופה וארה"ב".

 

באשר למסחר בדולר –שקל: "השקל צפוי להתחזק בימים הבאים חזרה לאזור 3.76 שקלים, על רקע סימני התייצבות בצמד המוביל אירו-דולר. כמו כן בסביבת האינפלציה המקומית חלה עלייה כך שאין חשש לשינוי במדיניות המוניטארית(הורדת ריבית ) של בנק ישראל בהחלטה הקרובה".

 

באשר למסחר באירו-דולר: "בשבוע החולף המשיך המטבע האירופאי להתממש בחדות עקב סנטימנט שלילי בשווקים וחששות רבים כי יוון תיאלץ לפרוש מגוש האירו. כמו כן ספרד גורמת לכאב ראש גדול כאשר תשואות האגרות חוב, ממשיכות להיסחר באזורים המסוכנים. יחד עם זאת, נראה כי הירידות במטבע מוגבלות עקב היותו אלטרנטיבה חזקה לדולר האמריקאי. טווח המסחר בשבועות הבאים הוא 1.26-1.30 דולרים".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה