בני לנדא,  יו"ר קבוצת לנדא<br>קרדיט: Miguel Gutierrez
בני לנדא, יו"ר קבוצת לנדא קרדיט: miguel gutierrez

ביום שישי האחרון ננעלה תערוכת דרופה, תערוכת הדפוס הגדולה והנחשבת ביותר בעולם, המתקיימת בדיסלדורף שבגרמניה כל 4 שנים, בה משתתפים יצרנים מובילים בתעשיית הדפוס מכל רחבי העולם. מדובר במוקד עלייה לרגל לכל מי שעוסק בעסקי הדפוס שם ניתן להציג חידושים ופיתוחים בענף שהם המילה האחרונה, בשאיפה לגרוף הזמנות מהלקוחות.

בשבוע החולף נרשמו עליות שערים של מניותיהן של החברות שהציגו השנה בתערוכה.

הייקון מערכות - זינוק של מעל 23%

הייקון מערכות החלה לטפס עוד בשבוע שעבר, כפי שכתבנו ב"ספונסר", החברה דיווחה על הזמנות שקיבלה בתערוכה ואף רמזה על הזמנות נוספות. חבל שזה נעשה בדף הלינדקין של החברה ולא כדיווח למשקיעים בבורסה. אלו היו האחרונים לדעת וזכו היום לדיווח מסכם של התערוכה. 

במהלך התערוכה הציגה הייקון וביצעה הדגמות על גבי המערכת החדשה – 3Beam הכוללת שדרוגים
במערכת החיתוך ובמערכת הובלת הנייר. כמו כן החברה הציגה את מערכת ה-Writer Beam המאפשרת הכנת
התבנית הדיגיטלית (DART (Technology Rule Adhesive Digital בנפרד ממערכת הייצור. הייקון טוענת כי שילוב שתי מערכות אלו מביאה לשיפור משמעותי בתפוקות של כ-50% בכמות העבודות שהמערכת יכולה לבצעה בזמן נתון ביחס למערכת ה- 2Beam של החברה. 

ההיקף הכולל של הכנסות בשנים 2024 ו-2025 ממכירת המערכות, ככל שייחתמו הסכמי מכירה, ומבלי לקחת בחשבון הכנסות ממתכלים ושירותים, מוערך על ידי הייקון בכ-16.5 מיליון דולר. הייקון מאמינה כי "בסמוך לאחר סיום התערוכה עשויות להתקבל הזמנות נוספות".

סקודיס - זינוק של מעל 10%

החברה שמפתחת ומייצרת מערכות דיגיטליות מתקדמות להשבחת דפוס, דיווחה הבוקר על 26 הזמנות לא מחייבות שקיבלה במהלך התערוכה בהיקף כולל מוערך של כ-20.1 מיליון דולר. החברה פועלת לחתימה על הסכמים אלו ומעריכה שיחתמו במהלך החודש הקרוב, וכי מרבית המערכות שהוזמנו יסופקו עד לסוף השנה והיתר, במהלך החציון הראשון של שנת 2025.

במסגרת התערוכה הושקו שתי מערכות אולטרה של החברה, Ultra 6500 SHD המיועדת ליצרני אריזות ו- Ultra 2500 SHD המיועדת לשוק הדפוס המסחרי. במכונות אלו משולבת טכנולוגיה חדשה הנקראת Scodix MLE המאפשרת הדפסה של מספר שכבות אחת על גבי השניה על נייר לא מצופה. "אנו מסכמים תערוכה מאוד מוצלחת, אשר במסגרתה השקנו שתי טכנולוגיות חדשות אשר מרחיבות משמעותית את השווקים הפוטנציאלים שלה", אמר אלי גרינברג, מנכ״ל סקודיקס. "במהלך התערוכה, הונחו תשתיות לשיתופי פעולה אסטרטגיים עם שחקני מפתח בתעשייה והותנעו תהליכים ועסקאות אסטרטגיים אשר טומנים בחובם ערך כלכלי רב". עוד הוסיף גרינברג כי, ״בתערוכה ניכר העניין, הביקוש והצורך החזק להשבחת דפוס דיגיטלית בתעשיית האריזות, שוק אסטרטגי בו אנו פועלים, שצומח מעבר לקצב הצמיחה של שוק הדפוס. אנו מאמינים כי לתערוכה תהיינה השפעות חיוביות נוספות בטווח הזמן הקצר והבינוני".

מאסיבית - זינוק של מעל 10%

מאסיבית טכנולוגיות הדפסה תלת מימד (Massivit) העוסקת בפיתוח, ייצור ומכירה של מדפסות המיועדות להדפסת גופים תלת ממדיים גדולים, חתמה על 15 הזמנות חדשות בהיקף כולל מוערך של כ-3 מיליון דולר למכירת מדפסות מאסיבית 3000. להערכת החברה המדפסות יסופקו עד לסוף שנת 2024. במהלך התערוכה, השיקה מאסיבית לראשונה במחיר חדירה תחרותי, את מדפסת מאסיבית 3000, מדפסת שהינה חלק מסדרת מדפסות ה-GDP (Gel Dispensing printing), בעלת מאפיינים של הדפסה מהירה ביותר המיועדת לייצור גופים גדולים.

לנדא דיגיטל פרינטינג 

לנדא דיגיטל פרינטינג דיווחה על "הצלחה גדולה והתעניינות עצומה במכונות הדפוס החדשות שהוצגו במהלך ימי תערוכת דרופה", כך לפי הודעת החברה. במהלך ימי התערוכה הביתן של לנדא הציג על פני שטח בהיקף של כ-3,000 מ"ר את שני דגמי מכונות הדפוס החדשים: ה-S11 וה-S11P, שהושקו באופן רשמי ומסחרי בדרופה והדגימו הדפסות באיכות גבוהה במיוחד לאורך ימי התערוכה, כך לפי החברה.

בפתיחת התערוכה הכריז  רוברט קין, מייסד, יו"ר ומנכ"ל ענקית הדפוס העולמית סימפרס (CIMPRESS), על שיתוף פעולה עם לנדא הכולל הסכמה על עסקה לרכישת מספר מכונות שחלק מהן יסופקו כבר בזמן הקרוב.  מדובר עסקה משמעותית ביותר לחברה, כך נמסר. 

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש