איציק פרנק, מנכ"ל קבוצת ברן<br>קרדיט: יח"צ
איציק פרנק, מנכ"ל קבוצת ברן קרדיט: יח"צ

חברת ההנדסה ברן דיווחה הבוקר (ה’) על תוצאותיה לרבעון הראשון של שנת 2024, עם זינוק במרמטרים לצד עלייה בפעילות בישראל.

ברן רשמה עליה של 175% ברווח הנקי שזינק ל-16.8 מיליון שקל, לעומת 6.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד ו-14 מיליון שקל ברבעון האחרון אשתקד, כאשר הרווח הגולמי עומד על כ-28.5 מיליון שקל לעומת כ-16 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2023.

הרווח התפעולי קפץ כ-21 מיליון שקל לעומת, כ-6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ו-18 מיליון שקל ברבעון האחרון בשנת 2023. בהתאם, גם ה-EBITDA גדל לכ-21.6 מיליון שקל לעומת כ-6.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, זינוק של 232%.

ההכנסות של קבוצת ברן עלו לכ-186 מיליון שקל לעומת 120 מיליון שקל ברבעון המקביל בשנת 2023.

גידול בהכנסות וברווח מהפעילות בישראל

הפעילות בישראל המשיכה את מגמת הרווחיות שהחלה ברבעון האחרון של שנת 2023. כך, תרמה הפעילות בישראל ברבעון החולף כ-98 מיליון שקל להכנסות הקבוצה, עליה של כ-39% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והרווח התפעולי הגיע לכ-4.2 מיליון שקל, לעומת מיליון שקל ברבעון האחרון של שנת 2023, והפסד תפעולי של 600 אלף שקל ברבעון הראשון של שנת 2023. מדובר ברבעון שני ברציפות בו ברן רושמת גידול ברווח מהפעילות בישראל, מגמה שהחברה צופה כי תימשך כתוצאה מיישום האסטרטגיה.

במגזר הפעילות הבינ"ל של החברה, נשמרה העלייה המתמדת ברווחיות: הרווח התפעולי מפעילות זו הגיע ברבעון הראשון של השנה לכ-17.3 מיליון שקל, לעומת כ-6.9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד - זינוק של 150%, בעוד ההכנסות עמדו על כ-85 מיליון שקל, לעומת 50 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

בישראל, הגידול בהכנסות וברווח נבע בעיקר מפעילות יחידת ההנדסה שנהנתה מקידומם של פרויקטי ביצוע שבמכרזים שלהם זכתה בשנה שעברה; בעוד שבמגזר הבינ"ל עיקר הגידול בהכנסות נבע מקידום משמעותי בביצוע פרויקטי תשתיות המים בחוף השנהב ובמונגוליה.

איציק פרנק, מנכ"ל ברן קבוצת ברן, מסר: "אנחנו שמחים לדווח על תוצאות מעולות לרבעון, וגאים לעמוד פעם נוספת בהערכות שלנו בכלל, ובמגזר ישראל בפרט אשר הציג ברבעון המשך צמיחה ושיפור ברווחיות שצפינו שתתרחש ברבעון זה. בתחום הפעילות של ברן, מדובר ברווח משמעותי, בעיקר נוכח המלחמה המתמשכת והשלכותיה על תחומי ההנדסה והתשתיות. אנו צופים שמגמת הצמיחה בהכנסות וברווחיות תמשך גם בהמשך השנה, ומאמינים כי גם השנה בזכות אנשי ברן נצליח לממש הציפיות החיוביות בתוכניות העבודה שלנו."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש