איירטאצ’ סולאר דיווחה הבוקר (ה’) על קבלת הזמנה על ידי לקוח של החברה עבור פרויקט בהודו, לאספקה והתקנה של מערכות רובוטיות לניקוי פאנלים סולאריים בסך של 22 מיליון שקל עבור מספר פרויקטים בהודו.

התמורה תשולם התאם לאבני דרך שנקבעו בהסכם שעליו חתמו החברות, ולפי הערכת הברה ההתקנה של המערכות צפויה להסתיים עד תום הרבעון הראשון של 2025.

להערכת החברה, על פי לוחות הזמנים המתוכננים, התקנת המערכות צפויה להסתיים עד תום הרבעון הראשון לשנת 2025. זהו ההסכם השלישי בין איירטאצ’ ואדאני לאחר שבחודש ספטמבר האחרון עדכנה איירטאצ’ על ההסכם השני שנחתם בין הצדדים בהיקף של כ-3 מיליון שקל לאספקת רובוטים לניקוי פאנלים סולאריים לאדאני. במאי 2023 נחתם ההסכם הראשון המסדיר את מערכת היחסים בין הצדדים שבמסגרתו ביצעה אדאני הזמנה של מערכות איירטאצ’ בסך כ- 9 מיליון ש"ח ותוכל לבצע הזמנות נוספות של מערכות איירטאצ’ ומאז כאמור נחתמו עוד שני הסכמים נוספים.

הזמנה לכנס זום מרתק של חברת נובקטיס פארמה (סימבול: NVCT) המתמקדת בתחום הסרטן - להרשמה לכנס לחצו כאן.

בנוסף להסכמים אלה עם קונצרן אדאני, באוגוסט 2023 עדכנה איירטאצ’ כי חתמה על הסכמים נוספים. נכון להיום, איירטאצ’ התקשרה בהסכמים עם לקוחות להתקנת מוצריה על מתקנים בהספק כולל של מעל 7.8 ג’יגה-וואט, מתוכם מעל 3.0 ג’יגה-וואט כבר הותקנו.

איירטאצ’ תספק בנוסף שירותי תחזוקה לתקופה של 25 חודשים ממועד הקבלה של המערכות. הצדדים מנהלים מו"מ על אופי השירותים שתעניק החברה ללקוח לאחר התקופה הזו, כך לפי הודעתה של אירטאצ’.

איירטאצ’ סולאר גייסה 61 מיליון שקל במרץ 2021 לפי שווי של 410 מיליון שקל. כיום החברה נסחרת לפי שווי של 13 מיליון שקל בלבד. את המחצית הראשונה של 2023 סיימה איירטאצ’ עם ירידה דרמטית של 67% בהכנסות בצל עיכובים מצד הלקוחות בסגירת הסכמי המכירה. מ-10 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2022 הכנסותיה של איירטאצ’ ירדו ל-3.3 מיליון של בלבד במחצית השנה הראשונה של 2023.

בתחילת השנה המנכ"ל טל לאופר הודיע על התפטרות והוא צפוי לסיים את תפקידו בתחילת אפריל.

טל לאופר, מנכ"ל קבוצת איירטאצ’ סולאר: "פתיחה חזקה של 2024 לאיירטאצ’ עם הגדלת צבר ההזמנות באמצעות הזמנה חוזרת של אדאני. אנו מעריכים כי שיתוף פעולה זה יתרום להרחבת היקפי פעילותה של איירטאצ’ בהודו ומחוצה לה ורואים בעסקה זו נדבך נוסף בחיזוק היחסים בין קבוצת אדאני לחברות טכנולוגיה ישראליות בעולמות האנרגיה המתחדשת. החתימה על הסכם זה ממשיכה לבסס את מעמדה של איירטאצ’ כשחקן גלובאלי מוביל לפתרונות ניקוי רובוטים לניקוי יבש של פאנלים סולאריים, ואנו רואים בכך הבעת אמון חזקה במוצרים ובחברה".

ניק לניר בראון, סמנכ"ל שיווק מכירות ופיתוח עסקי גלובאלי: "זהו הסכם שלישי עם חברת אדאני וההסכם הגדול ביותר עד כה של איירטאצ’ עם אדאני. אנחנו גאים להיות שוב הבחירה המועדפת של אדאני לניקוי רובוטי לפאנלים סולאריים. כפי שנוקטים אדאני ויזמים מובילים בהודו ובמדינות אחרות, משהחליטו להטמיע ניקוי רובוטי בפעם הראשונה והתוודעו לערך המוסף הגלום במעבר שכזה, כל יתר השדות מתוכננים בהתאם ומותקנים בהם פתרונות ניקוי רובוטיים. בדומה, אנו עדים למגמה הולכת ומתרחבת גם במדינות רבות אחרות בהן אנו משקיעים מאמצי חדירה. המעבר לניקוי רובוטי הוא דוגמא מצוינת להבנת החיבור הקריטי בין טכנולוגיה חדשנית וסביבתית לבין המטרה הגבוהה של הפקת אנרגיה בצורה תועלתית וידידותית לסביבה".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש