רונן יפו, מנכ"ל דוניץ-אלעד<br>קרדיט: סיון פרג'
רונן יפו, מנכ"ל דוניץ-אלעד קרדיט: סיון פרג'

קבוצת דוניץ-אלעד הודיעה היום (ב’) כי חברת מנורה מבטחים הפכה לבעלת עניין בקבוצה, זאת לאחר שהשלימה רכישה של 5.09% ממניות החברה ממחזיקי מניות שונים בשוק. מדובר ברכישה בשווי של כ-87 מיליון שקל של 456,641 מניות.

בכך מנורה מצטרפת ל הפניקס, שהחלה להיות בעלת עניין בדוניץ טרם החיבור עם חברת אלעד ישראל מגורים החדשה, והיא הגוף הפיננסי המשמעותי שמחזיק בנתח החברה מאז חיבור החברות. בעלי המניות המובילים של דוניץ לא מימשו את החזקותיהם, אלא מנורה פעלה על מנת לרכוש מניות בשוק החופשי.

רונן יפו, מנכ"ל קבוצת דוניץ-אלעד מסר: "רכישת המניות על ידי מנורה מבטחים , והפיכתה לבעלת עניין בדוניץ-אלעד היא בשורה ומהווה עבורנו הבעת אמון חד משמעית בקבוצה, בנכסיה ובעתידה. אנו בטוחים כי עשייתה של דוניץ-אלעד תמשיך להתרחב וכי הקבוצה תמשיך ליזום ולבנות שכונות מגורים איכותיות באיזורי הביקוש המובילים בישראל".

אורן מונטל, מנהל תחום השקעות כספי עמיתים ב מנורה מבטחים מסר: "להערכתנו חברות נדל״ן למגורים אשר אינן ממנופות ובעלות עתודות קרקע באזורי ביקוש עשויות ליהנות בשנים הקרובות מעליית ערך לאור הצפי לירידת הריבית והירידה בהתחלות הבנייה. לכן, זיהינו בחברת דוניץ הזדמנות להשקעה. לחברה הנהלה מנוסה, מינוף נמוך פרויקטים בביצוע ובתכנון לקראת ביצוע על קרקעות של החברה ובהליכי התחדשות עירונית ובאזורי ביקוש במרכז הארץ".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש