גיוס חוב

שיכון ובינוי גייסה למעלה ממיליארד ש”ח למימון פרויקט שכירות ארוכת-טווח בשדה דב

קבוצת שיכון ובינוי חתמה על הסכם מימון לפרויקט הנדל"ן מהנחשקים בישראל- שדה דב ב’, המיועד כולו לשכירות ארוכת טווח 255 מהדירות יושכרו במחיר מפוקח

חדשות ספונסר 04/07/2022 10:46

א+א- 3

קבוצת שיכון ובינוי הודיעה כי חתמה על הסכם מימון לפרויקט הנדל"ן מהנחשקים בישראל- שדה דב ב’, המיועד כולו לשכירות ארוכת טווח. 255 מהדירות יושכרו במחיר מפוקח (80% ממחיר השוק). המימון גויס ממנורה (500 מיליון ש"ח), מגדל ביטוח (400 מיליון ש"ח) ובנק הפועלים (106 מיליון ש"ח). הסכום שגויס ישמש למימון רכישת הקרקע בפרויקט, שעלותה, עפ"י קבוצת שיכון ובינוי, עומדת על כ-1.37 מיליארד ש"ח.

מדובר באחד פרויקטי הדיור הנחשקים ביותר בישראל, זאת בזכות מיקומו האטרקטיבי והעובדה כי כלל 511 יח"ד אשר יבנו במסגרתו יהיו מיועדות לשכירות לטווח הארוך, כאשר מחצית מתוכן בשכ"ד מפוקח שתעריפו כ-80% ממחיר השוק. בנוסף לכך, במסגרת הפרויקט אותו מובילה קבוצת ’שיכון ובינוי’ תקים מעל 1,000 מ"ר של מתחמי מסחר וכ-400 מ"ר נוספים של מבני ציבור.

כזכור בדצמבר האחרון זכתה קבוצת שיכון ובינוי במכרז להקמת פרויקט נוסף במתחם שדה דב (שד דב א’). עלויות הבניה לשני הפרויקטים מוערכות ב-835 מיליון ₪.

בבעלות קבוצת שיכון ובינוי כ- 1,800 יח"ד ב-6 פרויקטים שונים לשכירות ארוכת טווח בשיתוף החברה הממשלתית ’דירה להשכיר’ (חלומות ארנונה, נופי בן שמן, אור יהודה, דרך השלום בת"א ופרויקטי שדה דב). כמו כן, שיכון ובינוי מחזיקה ב-295 יח"ד נוספות להשכרה במסגרת יוזמה פרטית.

תמיר כהן, מנכ״ל שיכון ובינוי, אמר היום כי: "שיתוף הפעולה עם מגדל, מנורה ובנק הפועלים לגבי מימון לפרויקט שדה דב מעיד על האמון הרב של הגופים ב שיכון ובינוי, וכי המימון לפרויקט ניתן בתנאים נוחים שיאפשרו לשיכון ובינוי להנות מהשבחה עתידית של הפרויקט ."

תמיר כהן הוסיף: "שיכון ובינוי מחזיקה היום באלפי דירות בשכירות ארוכת טווח באזורי הביקוש בשוק, והיא עתידה להחזיק באלפי דירות נוספות בהתאם לאסטרטגיה העסקית של הגדלת מצבת הנכסים המניבים בקבוצה."

קלרה צברגל, מנהלת סקטור נדל"ן בחטיבה העסקית של בנק הפועלים: ״בנק הפועלים שמח להוביל את הסינדיקציה של מימון חשוב ומשמעותי זה שיגדיל את היצע הדירות בתל אביב. שיתוף פעולה זה, בין הגופים המוסדיים ובנק ה פועלים, יחד עם קבוצת שיכון ובינוי יתרום גם לצמיחה במשק ויצירת מקומות עבודה נוספים״.

ארז מגדלי, מנהל חטיבת ההשקעות ב מגדל ביטוח, ציין כי: "מגדל הולכת ומבססת את מעמדה כמשקיעה מרכזית בתחום המגורים להשכרה ארוכת טווח, הן בארה"ב, בה הוא זוכה להצלחה רבה, והן בישראל, בה הוא מתחיל לצבור תאוצה. אנו שמחים על ההזדמנות להעניק מימון בפרויקט ייחודי זה לחברה ותיקה ומוערכת כשיכון ובינוי ויש לנו אמונה מלאה בחברה וביכולותיה וכן בעתיד התחום".

ג’ואנה ויסמן, מנהלת תחום אשראי ,ערבויות ואקוויטי תשתיות באגף השקעות, מנורה מבטחים: "אנו שמחים לקחת חלק מהותי במימון פרויקט לשכירות טווח ארוך, העסקה הינה סולידית עם בטוחות ורקורס לחברות חזקות ומצטרפת לעסקאות שמנורה ביצעה עם שיכון ובינוי לאחרונה, כמו מימון תחנת הכוח חגית. אני רוצה להודות לעמית שריג שהוביל את העסקה מטעם מנורה.

גבי דוד, מנכ״ל חטיבת הזכיינות של שיכון ובינוי אמר היום: “כי המדובר בפרוייקט חשוב המצטרף למצבת הפרוייקטים המניבים של החברה, וכי בכוונת החברה להגדיל עוד את מלאי הנכסים המניבים שלה”.

גבי דוד אמר עוד כי חטיבת הזכיינות בשיכון ובינוי מהווה זרוע משמעותית בפעילות הקבוצה ומאפשרת לה יציבות תפעולית, זאת לצד תזרים חזק וקבוע לאורך שנים.

3 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  marriage solution

  נפרדתי מבעלי לפני שלוש שנים. לא הייתה תקשורת בינינו. יעצו לי ממשפחות וחברים לשחרר ולשכוח מהנישואים ולהמשיך בחיי. לא רציתי להתחתן עם מישהו אחר כי עמוק בפנים אני עדיין אוהב את בעלי. כל כך סבלתי מכאבים ובלבול שקראתי המלצה באינטרנט על איך ד"ר אלאבה איחד מחדש נישואים שבורים בעזרת כוחותיו הרוחניים. המשכתי לקרוא כל כך הרבה המלצות על איך הוא עזר לשים קץ לגירושים ולשקם את אהוביהם לשעבר של אנשים ואמונתי התחדשה. אני יוצר קשר עם ד"ר אלאבה מיד כעבור כמה דקות הוא ענה לי ונתן לי הנחיות מה לעשות, לאחר שעמדתי בדרישה הנדרשת יומיים לאחר הטקס, הכישוף שינה את חיי סביב בעלי כי מינון לא מדבר אליי. יומיים הוא התקשר אלי באמצע הלילה בוכה ומתנצל שזו עבודת השדים, אז אני עדיין נדהם מהנס הזה אז אני סולח לו. עכשיו הנישואים שלי מאוזנים. טקס ד"ר אלאבה עבד מצוין והנישואים שלי חזקים יותר מבעבר, ושום דבר לא יכול להפריד בינינו שוב. ביקרתי בכל כך הרבה אתרים שחיפשתי עזרה, זה היה חסר סיכוי עד שהתחברתי לד"ר אלאבה, הגבר האמיתי שעזר לי לשחזר את הנישואים השבורים שלי אם יש לך בעיה דומה בנישואיך, אתה רוצה שבעלך או אשתך יאהבו אותך שוב. , יש לך מישהו שאתה אוהב ואתה רוצה שהוא יאהב אותך בתמורה, יש לך אתגר בחיים שלך, תבנית הלחש של ד"ר אלאבה היא הפתרון והתשובה לבעיה שלך, וואטסאפ / ויבר עם מספר הטלפון שלו: +1(425) 477-2744, צור איתו קשר עוד היום על ידי שליחת אימייל אל dralaba3000@gmail.com. אל תתן לאף אחד לקחת את בן/בת הזוג שלך ממך.

  isabella ethan 05/07/2022 10:58

 2. 2
  2.75 עלות הקרקע לפני בניה

  לכל מפנטזי ירידת המחירים בתל אביב...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ליטל ג'ון 04/07/2022 12:22

 3. 3
  אפרופו לרכוש נכס ללא משכנתא

  מה התשואה המפוקחת ?
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  חזק 04/07/2022 11:53