קרדיט: depositphotos

קריפטו

בנק ההשקעות האמריקאי Goldman Sachs מגייס כספים לרכישת Celsius

הכרישים הבנקאיים כבר לוטשים עיניים אל עבר הטרף שנקרא Celsius גם אם תקרה רכישה שכזו, לא ברור אם תמשיך החברה לפעול. בטח שלא ברור אם תמשיך הפלטפורמה של Celsius לשלם ריבית של עד 18%

אסף אלמליח - פרוקסיביט 30/06/2022 11:17

א+א-

KPMG פירמת ראיית חשבון מהגדולות נכנסת לעולם המטא-וורס

Web3 ו- Metaverse הפכו לנקודת מוקד עבור חברות רבות גם אם אינן קשורות לעולמות הקריפטו, החל ממותגי אופנה כמו ג’וצי ונייקי שמשיקות קולקציות NFT הקשורות למותג ועד לחברות טכנולוגיה כמו NVIDIA, מיקרוסופט ורובלוקס.

לאחרונה, עולמות המטא-וורס קורצים לחברות שאינן בהכרח קשורות לטכנולוגיה או מיתוג. אחד הסממנים המרכזיים לכך היא ענקית ראיית החשבון הגלובלית KPMG שלקחה החלטה להכנס לעולם הוירטואלי.
בהודעה לעיתונות לפני מספר ימים, החברה הודיעה על פתיחת המרכז הראשון שלה לפיתוח המטא-וורס הנקרא "Collaboration Hub", שהושק במשותף על ידי זרועותיה בארה"ב וקנדה.

קליף ג’סטיס - ראש מערך החדשנות בזרוע האמריקאית ב KPMG התייחס לכך בהצהרה: "metaverse ו-Web 3.0 מייצגים את הדור הבא של האינטרנט ויעצבו מחדש את הדרך שבה עסקים וצרכנים מתקשרים, מבצעים עסקאות, מתרועעים ועובדים. מנהיגים עסקיים מחפשים לעבור במהירות את שלבי הגישוש ולמצוא פתרונות מהירים כדי להכשיר עובדים, למשוך לקוחות ולהרחיב את המותג שלהם בשוק חדש זה"


לא רק הצהרות מסרה החברה. בהודעה צורפה ידיעה כי החברה תשקיע 30 מיליון דולר בחוויות web3 השנה, תחת הפרויקט "Metaverse Collaboration Hub".

בפברואר האחרון, הודיעה החברה כי הזרוע הקנדית של KPMG תשקיע ישירות במטבעות הדיגיטליים - ביטקוין ואת’ריום, כחלק מאסטרטגית ההשקעות של החברה ותקצה נכסי קריפטו לאוצר החברה.

החברה מבצעת הדרכות על מטבעות דיגיטליים ו NFTs לעובדיה על מנת להיות מוכנים להסדרת הרגולטור כשזה יקרה ולהיות הראשונים שיידעו לבנות תשתית מיסויי לכלכלת הקריפטו. ב KMPG מקווים שצעדים אלו יעזרו להם למשוך לקוחות חדשים.


KPMG הוא אחד התאגידים הגדולים בעולם למתן שירותים ואחד מארבעת משרדי ראיית החשבון הגדולים, יחד עם EY ו PWC. החברה עוסקת במתן שירותים בשלושה תחומים: ביקורת חשבונות, מיסים וייעוץ ארגוני.

כניסתה לתחום מהווה ביסוס לאימוץ הרחב של הטכנולוגיה העתידית ובניית תשתיות חשבונאיות לעולמות המטא-וורס והמטבעות הדיגיטליים.

Goldman Sachs - בנק השקעות האמריקאי מגייס כספים לרכישת Celsius

Goldman Sachs מעוניינת לגייס 2 מיליארד דולר ממשקיעים כדי לקנות נכסים ממלווה קריפטו צלזיוס, כך ע"פ מעורבים בעניין.

רק המנכ"לים של צלזיוס מעורים במספרים הקטנים של החברה ויודעים להעריך כמה מצוקת החברה גדולה. לכולם ידוע כי קניית עסק עדיפה כשהעסק נמצא במשבר, כך תקבל מחיר ותנאים טובים יותר.
העסקה המוצעת תאפשר למשקיעים לרכוש את הנכסים של Celsius בהנחות פוטנציאליות גדולות במקרה של הגשת פשיטת רגל מצד צלזיוס.

נראה ש Goldman Sachs בוחן את הנושא ומבקש התחייבויות מקרנות קריפטו של Web3, קרנות המתמחות בנכסים במצוקה ומוסדות פיננסיים מסורתיים עם הרבה מזומנים בהישג יד.

הבעיות בצ’לזיוס לא התחילו היום, בדצמבר האחרון הייתה החברה קורבן לתקיפה בשווי של 54 מיליון דולר בין היתר הייתה מעורבת בסחרור המוות שקרה ב Terra בחודש שעבר ומשכה יותר מ 535 מיליון דולר מפרוטוקול Anchor. בנוסף, החברה מצאה את עצמה עומדת בבעיית נזילות חמורה כאשר נעלה סכומים גדולים באיתריום 2.0 תוך שימוש ב Lido protocol.

בכל מקרה, הכרישים הבנקאיים כבר לוטשים עיניים אל עבר הטרף שנקרא Celsius. גם אם תקרה רכישה שכזו, לא ברור אם תמשיך החברה לפעול ובטח שלא ברור אם תמשיך הפלטפורמה של Celsius לשלם ריבית של עד 18% על פקדונות במטבעות דיגיטליים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה