קרדיט: depositphotos

קריפטו

אוגרי הביטקוין מגיעים לשיא – מה מקור הירידות אם כך ?

מספר הארנקים שמחזיקים יותר מביטקוין אחד (שלם) הגיע לשיא של כל הזמנים,הירידות האחרונות מתודלקות ע"י מינופים גבוהים, הנזלות ובעיקר ניהול סיכונים כושל מטעם המשקיעים

אסף אלמליח 23/06/2022 12:45

א+א- 1

השבוע, מספר הארנקים שמחזיקים יותר מביטקוין אחד (שלם) הגיע לשיא של כל הזמנים, וזה מרמז מסקנה חשובה:מעבר לתנאי המאקרו הקשים, הירידות האחרונות מתודלקות ע"י מינופים גבוהים, הנזלות ובעיקר ניהול סיכונים כושל מטעם המשקיעים.

אחת מהדוגמאות הבולטות השבוע לניהול סיכונים כושל הגיע מאת קרן 3AC , המוניטין המכובד של הקרן העניק לה גישה לגביע הקדוש של הלוואות תחת בטחונות. אך כפי שראינו, ניהול סיכונים לקוי יהפוך בסופו של דבר למסמר האחרון בארון הקרובה של הקרן.

הרבעון השני של 2022 היה שילוב של אירועים מצערים עבור 3AC, שבסופו של דבר הביא לקריסתה של הקרן. המכה הרצינית ביותר שקיבלה הקרן הייתה ללא ספק עם קריסת לונה. ל-3AC היו הפסדים בשווי של יותר מ-200 מיליון דולר הקשורים ללונה. בנוסף, הקרן נתפסה לא מוכנה באירועי ההדבקה של לונה כמו מקרה צלזיוס. הקרן הצליחה להתמודד עם הקריסה הראשונית שנגרמה על ידי לונה, אך מקרה צלזיוס ודומיו היו הקש ששבר את גב הגמל.
הקריסה של Three Arrows Capital (3AC) צריכה להיות תזכורת לכולם לגבי חשיבות ניהול הסיכונים, זהירות והחשש הקיים במינופים והלוואות.

בצד החיובי, עצם העובדה שמספר הארנקים שמחזיקים ביותר מביטקוין שלם מעיד על אמון משקיעים (קטנים וגדולים) במטבע הדיגיטלי, ומדגיש את העובדה שזמנים קשים בשוק של ירידות וחוסר וודאות הם בדיוק מה שמחכים לו המשקיעים הסובלניים.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    אני מאמין שסבלנות תנצח

    לפי דעתי בלבד יהיו הפתעות פראירים לא מתים |15||15|
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    NINI5528 23/06/2022 14:28