אסף שילוני, מנכ"ל קדימהסטם קרדיט: אינגה אבשלום שיליאן

חדשות טובות

קדימהסטם בהסכם רישיון לבחינת היתכנות לשימוש בשורת תאים ”חמקניים”

הצלחת הבחינה תהייה צעד משמעותי בדרך להנדסת רקמת לבלב שלא תידחה בגוף המושתל ותאפשר שימוש במוצר ה-IsletRx ללא צורך בדיכוי מערכת החיסון

חדשות ספונסר 08/06/2022 11:08

א+א-

חברת הביוטכנולוגיה הישראלית הנמצאת בשלב קליני בתחום ה-ALS, קדימהסטם, מודיעה על חתימה על הסכם רישיון לבחינת היתכנות עם חברת הביוטק האמריקאית Implant Therapeutics, Inc (להלן: "אימפלנט"), לשימוש בטכנולוגי פורצת הדרך של תאים חמקניים iACT cells, (שהם תאי שתל שמערכת החיסון לא מזהה אותם כזרים לגוף) של חברת Implant למניעת דחיית שתל.

אפשר לראות בהרחבה על החברה ב ספונסרTV

מטרת החתימה על הסכם הרישיון היא לבדוק את היתכנות השימוש בתאים החמקנים אותם תספק אימפלנט (בעלי פוטנציאל לשמש לטיפול בכל חולה) שמהם יפותחו צברי תאים יוצרי אינסולין והורמונים אחרים (מוצר ה-IsletRx שהחברה מפתחת), ללא צורך להתאים תאים לחולה או להשתמש בתרופות המדכאות את מערכת החיסון.

טכנולוגיית התאים החמקנים “iACT” היא טכנולוגיה חדשנית המבוססת על שינוי גנטי, העושה שימוש בטכנולוגיות עריכה גנטית מתקדמות כדי להסוות את התאים כך שייראו למערכת החיסון של הגוף של המושתל כחלק ממערכת התאים העצמית, וכך ימנעו ממערכת החיסון לתקוף את הרקמה המושתלת.

הצלחת שיתוף הפעולה תהיה צעד משמעותי בדרך ליצירת רקמת לבלב שלא תדחה על ידי הגוף הקולט, כיוון שצברי התאים יוסוו מתאי מערכת החיסון של המושתלים (התוקפים את תאי הביתא יוצרי האינסולין של חולי הסוכרת). הצלחת מחקר זה עשויה להוביל לרכישת רישיון קבוע ע"י קדימהסטם, הפועלת לפיתוח טיפולים חדשניים לסוכרת, על ידי השתלה של תאים המפרישים אינסולין שמוינו מתאי גזע מן האדם.

חולי סוכרת נעורים סובלים מפגיעה בתאי הביתא שלא מאפשרת לגוף לאזן את רמת הסוכר באופן טבעי, ומאלצת שימוש יום יומי באינסולין. הטיפול באינסולין כרוך בסיבוכים וסכנות הנובעות משימוש במינונים נמוכים מדי או גבוהים מדי של אינסולין. זהו מהלך משמעותי שמקדם את חברת קדימהסטם לחזית המחקר בפיתוח ריפוי מבוסס תרפיה תאית למחלת הסוכרת ומאפשר שימוש פוטנציאלי בטכנולוגיות מתקדמות ליצירת מיני איבר, שיוכל להשתלב באופן טבעי יותר עם מערכות הגוף, ללא צורך בחיץ בין התאים לגוף.

אסף שילוני, מנכ"ל קדימהסטם, ציין: "ההסכם עם חברת Implant, הינו תוצאה של מאמץ ממושך שהשקענו בהבאת טכנולוגיית התאים החמקנים החדשנית לקדימהסטם. היכולת החדשה, במידה ותוכח כיעילה לאינדיקציה שלנו, מקדמת אותנו לחזית המרוץ לפיתוח הטיפול בסוכרת ותאפשר לנו ליישם טכנולוגיות מתקדמות ליצירת פתרון מיטבי ואולטימטיבי לבעיה המרכזית של הגנה על התאים ממערכת החיסון של החולה. אני מברך על המהלך ומקווה שטכנולוגיה זו תתרום לקידום תוכנית הסוכרת לכדי מוצר מוביל שישנה את חייהם של מיליוני חולי סוכרת ברחבי העולם."

  1. מניות בכתבה
  2. קדימהסטם

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה