ד"ר אסף טוקר, מנכ"ל מטריסלף קרדיט: יח"צ

חדשות טובות

מטריסלף הצליחה להדפיס לראשונה בתלת ממד מבנה דיו ביולוגי אנושי

העובדה שמקור הדיו הביולוגי הינו המטופל עצמו, מגדילה את סיכויי הצלחת ההשתלה של הרקמה/איבר המודפס, צפו בהרחבה על החברה וייחודה

חדשות ספונסר 11/05/2022 11:00

א+א- 4

חברת הביומד מטריסלף מדווחת היום כי הצליחה לראשונה להדפיס מבנה תלת מימדי המבוסס על הידרוג’ל אנושי שיוצר בתהליך ייחודי שפותח על ידי החברה. במסגרת ההדפסה שימש ההידרוג’ל האנושי שפותח על ידי החברה כדיו ביולוגי (Bio-Ink) לצורך הנדסת רקמות והדפסת המבנה.

הדיו הביולוגי שמפתחת החברה הינו רגיש לטמפרטורה ומיוצר בטכנולוגיה ייחודית הכוללת עיבוד של פיסת אומנטום (רקמת שומן תוך בטני) של אדם. תכונה ייחודית זו מאפשרת לדיו הביולוגי להתמצק בטמפרטורה פיזיולוגית (חום גוף האדם) ולשמש כמקור מיטבי לפיגום תלת מימדי לצורך הנדסת והדפסת רקמות ואיברים וכן לטיפול ברקמות והחלפת איברים פגועים. העובדה שמקור הדיו הביולוגי הינו אדם ואף המטופל עצמו (במסגרת טיפול אוטולוגי – עצמי), מגדילה את סיכויי הצלחת ההשתלה של הרקמה/איבר המודפס, ומורידה את הסיכוי לתגובה חיסונית חריפה ודחיית השתל.

 

 

 

להערכת החברה, הצלחתה בהדפסת המבנה התלת ממדי המבוסס על הדיו הביולוגי פרי פיתוחה מהווה התקדמות משמעותית נוספת במסגרת תכנית הפיתוח הפרה-קלינית של החברה לייצור שתל אוטולוגי (עצמי) לרגנרציה של רקמות פגועות על ידי שימוש במרכיב תאי ומרכיב חוץ תאי מהמטופל עצמו.

 

פרופ’ טל דביר, מייסד החברה והמדען הראשי: "השימוש בהידרוג’ל האנושי כדיו ביולוגי מהווה פוטנציאל עצום ופורץ דרך בתחום הנדסת הרקמות והדפסה תלת ממדית של איברים. העובדה כי ניתן יהיה להדפיס רקמות ואיברים, על בסיס דגימה מהמטופלים עצמם, לצורך טיפול במצבים קשים של רקמות פגועות ואיברים כושלים – תהווה הגשמה של חזון המאפשר הדפסה בטוחה של איברים חיוניים מתפקדים, ללא צורך בתרומת איברים. שילוב הדיו הביולוגי האנושי שפותח בחברה עם פטנטים משמעותיים אחרים שברשות החברה, הכוללים גם פטנט ייחודי בתחום ההדפסה התלת ממדית, מקנה לחברה נכסים משמעותיים, וממצב אותה בחזית תחום הרפואה הרגנרטיבית, הנחשבת לרפואת העתיד".

 

ד"ר אסף טוקר, מנכ"ל החברה: "השימוש המוצלח בהידרוג’ל ממקור אדם, פרי פיתוח החברה, כדיו ביולוגי לצורך הדפסה תלת ממדית מהווה הישג חשוב לחברה. הדפסה תלת ממדית מאפשרת יצירה מדויקת של רקמות ואיברים בשילוב עם תאים ומהווה שוק בהיקף של מיליארדי דולרים. החזון של עולם הנדסת הרקמות הוא שטכנולוגיה זו תהווה בעתיד "מפעל" המאפשר ייצור בטוח של איברים חיוניים ותייתר את הצורך של חולים להמתין לתרומת איברים. תחום הנדסת הרקמות ובאופן ספציפי הדפסה תלת ממדית של רקמות ואיברים המבוססת על דיו ביולוגי נתפס בעבר כחלום בדיוני ואנחנו מקווים לעלות על הדרך להפוך חלום זה למציאות".

 
 1. מניות בכתבה
 2. מטריסלף

4 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  אתה מתייחס לbio ink? יש עוד מתחרים

  ראה בקישור אחד המתחרים שיש לו כמה סוגי bio ink. יש עוד יצרני קולגן בעולם שמייצרים מוצר מסוג זה. מה שאמרתי גם כאן, שקולפלנט צריכה למצוא את השוק שצריך דווקא את הקולגן ה"בתולי" שלה, כספק חומר גלם. שוק שדורש את התכונות המיוחדות של הקולגן של קולפלנט. כמו שכתבתי שפלוריסטם צריכה לחפש את השוק שצריך את המוצר שלה (אולי היא מצאה אותו בשת"פ עם תנובה, אבל אני בספק רב).
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ythefish 11/05/2022 13:14

 2. 2
  חברה מטורפת

  השאלה היא מה מצפה לנו איתה מבחינת הנפקות וכו
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  Papis 11/05/2022 12:49

 3. 3
  חלום....פשוט אין מילים.

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  NOAM89 11/05/2022 11:25

 4. 4
  איום רציני על ייחודיות קולפלנט

  זה אמנם ייקח זמן, אבל יכול להיות מתחרה רציני בתחום בדיוק על הדברים שמייחדים כיום את קולפלנט.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  תצפית 11/05/2022 11:22