קרדיט: depositphotos

קריפטו

סקירת קריפטו: קויינבייס לוקחת הלוואה מגובת ביטקוין מגולדמן סאקס

הירידות בסוף השבוע האחרון לא פסחו על שוק הקריפטו אשר ממשיך לעשות את צעדיו לקדמת הבמה, בנק ישראל קיבל המלצות רבות להשקת שקל דיגיטלי, קוינבייס סיפקה בטחונות של 4487 מטבעות ביטקוין

עומר חביב 09/05/2022 12:42

א+א-

שבוע נוסף הגיע לקיצו עם עלייה באימוץ החברתי וחדשות על פריצות וגניבות, חשוב שנשאר ערים למתרחש, בדיוק בשביל זה סקרנו עבורכם את מיטב החדשות:

 

קויינבייס לוקחת הלוואה מגובת ביטקוין מגולדמן סאקס

הבורסה הגדולה ביותר בארה"ב, קויינבייס (Coinbase), נטלה הלוואה מבנק ההשקעות גולדמן סאקס כשמטבע ביטקוין היווה כבטוחה, וסללה את הדרך לאחרות ללכת בעקבותיה.

הערך הדולרי של ההלוואה לא נחשף, אך נמסר כי החברה סיפקה בטחונות בסך 4,487 מטבעות ביטקוין, העומדים על שווי של כ-170 מיליון דולר בזמן כתיבת שורות אלה.

 

יותר מ-1.6 מיליארד דולר נגנבו מזירות מבוזרות (DeFi)עד כה ב-2022

זירות המסחר המבוזרות שנכללות תחת הדיפיי (DeFi) גדושות בפריצות, והונאות ועד כה בשנת 2022נגנבו יותר מ-1.6 מיליארד דולר שווי מטבעות דיגיטליים סכום העולה על הכמות הכוללת שנגנבה ב-2020 ו-2021 ביחד.

ניתוח של חברת אבטחת הבלוקצ’יין CertiK חשף את הנתונים הסטטיסטיים המראים שבחודש מרץ נגנבו מהזירות 719.2 מיליון דולר, למעלה מ-200 מיליון דולר יותר ממה שנגנב בכל שנת 2020.

 

רשת סולנה נופלת ממתקפת בוטים

השבוע, רשת הבלוקצ׳יין סולנה סבלה מהפסקה של 7 שעות כאשר הותקפה ע״י בוטים.

רשת סולנה ידועה ביכולתה להכיל ולהעביר עשרות אלפי טרנזקציות בשנייה, ובנוסף משמשת כרשת נוחה וזולה מאוד ליצירה ומכירה של NFT. ביום ראשון האחרון הרשת הותקפה ע״י בוטים ששיגרו 4 מיליון בקשות בשנייה לרשת, פעולה אשר גרמה למאמתים של הרשת לשבש את פעילות מנגנון ההוכחה שלהם ובכך הושבתו מיידית והרשת הפסיקה לפעול למספר שעות.

 

הרפובליקה המרכזית של אפריקה מאמצת את הביטקוין

הרפובליקה האפריקאית מאמצת את ביטקוין כהלך חוקי במהלך שאשור פה אחד על ידי הפרלמנט. בהודעה צוין כי נשיא המדינה תמך בהחלטה שתשפר את תנאי האזרחים במדינה במהלך שיפתח למדינה הזדמנויות חדשות.

שר האוצר, הרווה נדובה, אמר כי מחוקקים אימצו הצעות בנושא מטבעות דיגיטליים, כולל יצירת גוף רגולטורי שישמור על פיקוח על התחום.

 

רשות ניירות הערך בארה״ב מגייסת מפקחים לתחום הקריפטו

הרשות לניירות ערך בארה"ב (SEC) גייסה עוד 20 אנשי אכיפה ליחידה המגנה על משקיעים מפני הונאות קריפטו ואיומי סייבר.

לאחר סבב הגיוס האחרון, מספר אנשי הצוות המועסקים בחקר הפרות של חוקי ניירות ערך בתחומים כמו הנפקת מטבעות, הלוואות, אסימונים חסרי תחליף (NFTs) וכלכלה מבוזרת (DeFi) עומד על כחמישים אנשים.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה