קרדיט: יח”צ לאומי

מיזוגים ורכישות

לאומי מנצל בחכמה את שוק הנדל”ן הרותח ומוכר נכס ב-623 מיליון ש”ח

על התפר הדק בין העלאת ריבית ושוק הנדל"ן הרותח בנק לאומי מוכר את בית מאני בתל אביב בסכום אסטרונומי של 623 מיליון ש"ח, הרווח שהבנק ירשום 524 מיליון ש"ח

אלירן מדר 26/04/2022 13:08

א+א-

לאומי הודיע היום כי הוא מוכר את "בית מאני" בתל אביב, שמהווה חלק ממתחם הכולל את בנייני ההנהלה הראשית של הבנק, תמורת סכום של 623 מיליון שקלים לחברת סלע נדל"ן, חברה מובילה להשקעות בנדל"ן מניב.

מדובר על שני בניינים צמודים ברחוב יהודה הלוי 30-36: מגדל משרדים בן 13 קומות שנבנה בתחילת שנות ה-2000, בנוסף למבנה לשימור - "בית מאני" ההיסטורי, שנבנה בשנת 1910 והיה לאחד הבניינים הראשונים שנבנו באחוזת בית. בעקבות המכירה הבנק צפוי לרשום רווח לפני מס של 524 מיליון שקלים.

עסקת המכירה כוללת שטח כולל של 13 אלף מ"ר, בנוסף לחניון תת-קרקעי עם למעלה מ-200 מקומות חנייה. מדובר באחד האזורים היקרים והמבוקשים בתל אביב, הנחשב ללב ה"סיטי" של העיר, ומאכלס חברות פיננסיות רבות, לצד חברות הייטק מובילות. הבניין ממוקם בסמוך לקו האדום של הרכבת הקלה, שהעבודות בו צפויות להסתיים ב-2022, ובסמוך לפארק המסילה. מטעם לאומי הוביל את העסקה עומר זיו, ראש החטיבה הפיננסית.

עסקת המכירה של "בית מאני" הינה חלק ממהלך אסטרטגי נרחב שלאומי מיישם בשנים האחרונות, במסגרתו כל יחידות המטה וההנהלה הראשית של הבנק עוברים באופן הדרגתי למטה חדש שהוקם בלוד. תהליך המעבר צפוי להסתיים עד סוף 2023. 

  1. מניות בכתבה
  2. לאומי
  3. סלע נדלן

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה