קרדיט: depositphotos

קריפטו

הביטקוין זז בערוץ ברור

השבוע המטבע שוב בחן את אזור ה 40K ולשמחתנו "נבעט" כלפי מעלה, המטרה הבאה היא ליצור שיא גבוה יותר, לחצות את רף ה 50K, מתחת לרף 39 אלף דולר יצביע על שבירת הטרנד

אסף אלמליח 17/04/2022 13:49

א+א- 1

נתחיל בהיבט הטכני הפשוט יותר – הביטקוין זז בערוץ ברור. השבוע המטבע שוב בחן את אזור ה 40K ולשמחתנו "נבעט" כלפי מעלה. המטרה הבאה היא ליצור שיא גבוה יותר, לחצות את רף ה 50K.  אך לא כדאי להיות שאננים. בבחינה ניתוחי ה on-chain אנו מקבלים סימנים שליליים והתקווה שהטרנד הקצר יחסית הזה ימשיך לחזק את מעמדו. חזרה למחיר מתחת ל 39,000 היא סכנה לשבירת הטרנד.

בהיבט פונדמטלי, גם השבוע, עוד ועוד חברות וארגונים פיננסיים ולא פיננסיים מתחזקים את האמונה בביטקוין כנכס רזרבה עולמי. אם כך יהיה, מחירו של המטבע הדיגיטלי הראשון יגיע לגבהים כמעט דמיוניים.

בואו נצלול פנימה לאירועים החשובים ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים שקרו השבוע: 

 

Luna ו Avalanche קושרות עצמן זו בזו והמשתמשים מרוויחים מכך, מה זה אומר על עולם ה DeFi ?

Terraform Labs, המייסדת של הבלוקציין Terra והמטבע LUNA היא פלטפורמת קריפטו המאיצה את אימוץ המטבעות הדיגיטליים ע"י שימוש במטבעות דיגיטליים יציבים צמודי מטבע מדיני. UST לדוגמא הוא מטבע דיגיטלי עוקב דולר המגובה ע"י המטבע LUNA.

המשימה במטבעות יציבים היא פשוטה לכאורה: לשמור על ערך המטבע שווה לדולר בדיוק כל הזמן.

איך עושים את זה ?

יש מטבעות כמו USDT של Tether שטוענים שהם מגבים את המטבע ביחס של 1:1 בדולרים אמיתיים (התברר שממש לא כך- אבל זו דרך אחת), דרך שנייה לשמור על המטבע יציב בערכו היא מערכת אלגוריתמית מתוחכמת כמו במקרה של UST, נזכיר: UST הוא מטבע יציב שאינו מגובה בדולרים אמיתיים אלא במטבע LUNA . החשש של המשקיעים היה הוא שכאשר ערכו של המטבע LUNA יצנח במהירות, ה"מכונה" הזו לא תצליח לשמור על ערכו UST והוא יקרוס וירד מתחת לדולר.

על מנת להפיג את החשש הזה, ולגוון ברזרבות שמגבים את UST הארגון שמאחורי המטבע - Luna Foundation Group נוקט באסטרטגיה מעניינת והתחייב לרכוש ביטקוין בשווי של 3 מיליארד דולרים, בנוסף, במהלך די תקדימי רוכש הארגון גם את המטבע AVAX בשווי של 200 מיליון דולרים.

רכישה ראשונה של מטבעות AVAX בשווי 100 מיליון דולר נעשתה על הארגון Luna Foundation Group ושולמה בעזרת המטבע היציב UST. הרכישה השנייה, ימים ספורים אחר כך, הארגון הודיע כי הסכים להחליף מטבעות LUNA בשווי 100 מיליון דולר עבור אותו ערך במטבע AVAX, המטבע המקורי של הבלוקצ’יין Avalanche.

למה דווקא AVAX ?

השאלה מתבקשת, יש לא מעט פרויקטים מובילים בעולם המטבעות הדיגיטליים, Avalanche והמטבע המקומי שלהם AVAX הם ללא ספק אחת הבחירות הנבונות בעיניי.

 

ע"פ דובר הארגון הסיבה ברורה : "רשתות המשנה של Avalanche הן שיטה רבת עוצמה לבניית הדור הבא של יישומי Web3 בעלי שימוש פוטנציאלי עצום".

שיתוף פעולה משמעותי 

שיתוף פעולה בין המערכות Terra ו-Avalanche עשוי להאיץ את הצמיחה המהירה ממילא של יישומי פיננסים מבוזרים (DeFi) בפלטפורמות המתאימות. ככל שיישומי DeFi הקיימים ישתפו עולה אחד עם השני למשתמש הקצה יהיה ערך גדול יותר, הוא יכול להעביר נכסים בין בלוקצ’יינים בקלות ולהשתמש בנכסים השונים בכל מיני זירות. רק תזכורת: Terra ו Avalanche הן כרגע מהשחקנים החזקים ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים– נכון להיום מקום תשיעי ועשירי מבחינת שווי שוק בהתאמה.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    סקירה יפה luna בהחלט באזור מעניין

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    mknk34 17/04/2022 13:59