אינפלציה

בוול סטריט מתוחים לקראת הצהרת הפד המסחר נפתח בירידות קלות

צפי לפתיחת מסחר יציבה לאחר יומיים של ירידות שערים; באירופה עליות שערים; החוזים העתידיים על הנפט מאבדים 1%

דובי קורן 15/12/2021 16:40

א+א-

בורסות ארה"ב צפויות לפתוח את יום המסחר ביציבות לאחר יומיים של ירידות שערים במדדים המובילים ועליה בתנודתיות. השווקים יצפו להצהרת ועידת השוק הפתוח של הבנק המרכז היום בשעה 21:00 שעון ישראל. הריבית צפויה להשאר ללא שינוי אך התייחסות הבנק המרכזי לאתגרי האינפלציה, כמו גם הקטנת תוכנית רכישות יהיו במוקד. הבנק המרכזי צפוי לספק תיאור חדש על האופן שבו הוא רואה אינפציה מתוך הכרה שאינו רואה אותה כמשהו שיחלוף מהר.

דוח המכירות הקמעונאיות פורסם לפני דקות אחדות והראה על עליה של 0.3% מול צפי לעליה גבוה יותר של 0.8%. העלייה במכירות מגיעה למרות התייקרות המוצרים בארה"ב ומראה שהצרכנים מוכנים לשלם את המחירים הגבוהים לקראת שיא עונת החגים.

בבורסות אסיה מגמה שלילית בנעילת יום המסחר, מדד הניקיי היפני אבד 0.3%, מדד ההנג סאנג נחלש ב 1.1%, שנחאי ממשיכה את המגמה השלילית עם ירידה של 0.75%. באירופה עליות קלות, הדקס והקאק עולים 0.4% ו 0.7% בהתאמה.

חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת 1% לרמה של 70 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחר סביב 1,770 דולר.

מניות בכותרות:

טויוטה (TM) עולה 2% במסחר המוקדם לאחר שהודיעה הלילה על חזרה לייצור של 800 אלף רכבים בינואר. החברה סבלה ממחסור בחלקי רכב כמו שבבים ופלסטיקה וזה נסגר בתקופה האחרונה.

ויר ביוטכנולוגי (VIR) עולה במסחר המוקדם 5% וממשיכה מגמה עולה של 5 ימי מסחר רצופים. החברה פרסמה לפני המסחר על נתונים נוספים המראים שהטיפול של החברה עבור הקורונה יעיל גם מול וריאנט האומיקרון. החברה מפתחת את הטיפול ביחס עם גלקסו סמית קליין.

דומינוס פיצה (DPZ) יורדת קלות במסחר המוקדם לאחר שברקליס מוריד את המלצתו למניה ממשקל שוק למשקל חסר.

רג’נרון פארמה (REGN) ברנשטיין מוריד את ההמלצה למניה מתשואת יתר לתשואת שוק. הסיכון לתרופת העניים הנמכרת של החברה גדל עם השחרור העתידי למוצרים דומים.

יוניטד פרסל סרוויסס (UPS) בנק ההשקעות UBS בחר במניה כבחירה מובילה. החברה צפויה להרוויח מהגדלת הוצאות הצרכנים ולכן יש לה סיכוי גדול יותר להרחבת מרווחים מאשר מתחרותיה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה