יעקב אטרקצי, מנכל אאורה קרדיט: ראובן קופיצ'ינסקי

דוחות כספיים

אאורה: הרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב-12.1 מיליון ש”ח

המכירות הרבעוניות הסתכמו ב-201 מיליון ש"ח ורווחיות גולמית עמדה על 31 מיליוני ש"ח בשיעור של 15.5% הגבוה בכ- 29% מהרבעון המקביל אשתקד

מערכת ספונסר 30/05/2021 12:12

א+א-

חברת אאורה השקעות, העוסקת בייזום בניה למגורים בישראל ובהקמה של מתחמי התחדשות עירונית במרכזי ערים, מפרסמת את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2021.

 

המכירות הרבעוניות הסתכמו ב-201 מיליון ש"ח, ירידה קלה לעומת הכנסות הרבעון המקביל שהסתכמו ב-214.5 מיליון ש"ח. הקיטון נובע מהשלמת פרויקטים שהתקדמו ברבעון המקביל והגיעו לסיום בשנת 2020

 

הרווחיות הגולמית עמדה על 31 מיליוני ש"ח בשיעור של 15.5%, גבוה בכ- 29% מהרבעון המקביל אשתקד. עיקר השינוי נובע משיפור ניכר במחירי המכירה שנעשו בשנה האחרונה שהיו גבוהים מבעבר.

 

החברה הקטינה את הוצאות השכר השנה, בהיקף של כ-900 אלף ש"ח כתוצאה מהתייעלות תפעולית וחיסכון בתקנים, מה שהביא לזינוק ברווח התפעולי שהסתכם ב-25 מיליון ש"ח לעומת 12 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד.

 

הרווח הנקי ברבעון הראשון הסתכם ב-12.1 מיליון ש"ח. המעבר לרווחיות, החל מרבעון שלישי בשנה הקודמת צפוי לעלות גם בשנה זו, בין היתר על רקע עסקת "מבנה" שתקבל ביטוי כבר ברבעון שני לשנת 2021.

 

ההון העצמי בסוף הרבעון עלה ל-381 מיליון ש"ח, גידול של 97 מיליון ש"ח, בהשוואה ל-284 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. החברה מציגה איתנות פיננסית ונסחרת בשווי של 826 מיליוני ש"ח.  נכון ל-31.3.2021 לחברה מזומנים שווי מזומנים ופקדונות מוגבלים לשימוש בסך 232.6 מיליוני ש"ח

 

לאחר תאריך המאזן דיווח אאורה על עסקת ענק בסך 750 מיליון ש"ח, במסגרת שיתוף פעולה אסטרטגי עם קבוצת "מבנה" מכרה אאורה 290 יחידות דיור, כ-4,000 מ"ר שטחים מסחריים ואת מעונות הסטודנטים בקריית אונו עם צפי לרישום רווח גולמי מהותי בדוחות הכספיים לרבעון השני של שנת 2021 על רקע התקשרות זו

 

במהלך השנה החברה ממשיכה את תנופת הבנייה והביצועים העסקיים שלה, עם יציאה לשיווק וביצוע של פרויקטים בגבעתיים, קריית אונו, רמת השרון, רמת גן, תל אביב ובן שמן.

 

 

בתקופת הדוח ולאחריו מכרה החברה כ-308 יח"ד (יחד עם עסקת מבנה). מתוך הפרויקטים בשיווק של החברה נמכרו עד כה כ-1,786 יח"ד מתוך סך של 2,647 יח"ד למכירה. עיקר יתרת המלאי של החברה היא בשלושה פרויקטים שיימסרו בשנים 2023-2024. עוד יצוין כי במהלך תקופת הדוח החלה החברה בביצוע של שני פרויקטים אשר השיווק בהם החל בעבר.

 

יעקב אטרקצ’י, מנכ"ל אאורה: "בשנה הקרובה נציג רווחיות משמעותית, רציפה ויציבה עם תזרים חזק הצפוי בשנים הקרובות. לעסקת "מבנה" תהיה תרומה משמעותית לתוצאות הרבעון השני ולכל השנה.

 

מאחר ובנינו את אאורה כאחת החברות הגדולות והמשמעותיות בתחום הנדל"ן למגורים אין לנו ספק שנוכל לייצר ערך רב תוך האצת קצב השיווק ומכירת אלפי יח"ד בהיקף כולל של מיליארדי ש"ח ורווחיות גולמית של מאות מיליוני ש"ח. אנו מעריכים שככל ותמשך העלייה במחירי הדיור, תהיה בכך תרומה נוספת לרווחיות הגולמית.

 

המיקוד בהתחדשות עירונית ייצר לחברה פרויקטים רבים שנמצאים משלב התכנון, הביצוע, השיווק ועד אכלוס סופי. לכן, אל מול היצע נמוך מאוד של קרקעות זמינות לבניה בשוק, שמוביל בין היתר לעליית מחירים בשוק, לאאורה יש צבר פרויקטים אדיר וצומח, במיוחד באזורי הביקוש, המותאם בדיוק לביקושים הקשיחים שהשוק הישראלי חווה ויחווה בשנים הקרובות.

 

ההון העצמי של החברה עלה תוך שנה בכ-97 מיליון ש"ח לסך של 381 מיליון ₪ - מגמת הצמיחה בהון העצמי צפויה להימשך קדימה."

  1. מניות בכתבה
  2. אאורה

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה