קבוצת ברן הודיעה היום כי חתמה על הסכם עם מדינה במערב אפריקה, באמצעות משרד המים, על פיו תבצע החברה פרויקט הנדסי רחב היקף של תכנון אספקה וביצוע של מאות בארות מים, מערכות מי שתיה למאות ישובים ותכולות נוספות בתמורה לסך של 800 מיליון ש״ח.

 

התמורה לא כוללת מיסים ומכס שישולמו על ידי המדינה. התמורה תשולם לברן בהתאם להתקדמות בביצוע הפרויקט, כאשר לפני תחילת ביצוע העבודות תשולם מקדמה של 120 מיליון שקל כנגד ערבות מקדמה הפוחתת בהתאם לביצוע. במסגרת הפרויקט יועמדו על ידי חברת הבת ערבויות ביצוע ובדק.

 

על פי ההסכם, הפרויקט צפוי להתבצע במשך ארבע שנים ממועד תחילת ביצוע העבודות. ההסכם מותנה בהשלמת מספר תנאים ובכלל זה סגירת הסכם המימון הסופי על בסיס מכתב הכוונות שנחתם בין הבנק המממן ומשרד האוצר של המדינה.

 

חבילת המימון לפרוייקט זה אורגנה ונבנתה בעזרת בלובירד מימון ופרויקטים, בהובלת ניר ברקת ורם שליטא, שמתמחה בארגון חבילות מימון לפרויקטי תשתיות גדולים במדינות מתפתחות.

 

לדברי שרון זייד, מנכ״ל ברן: ״זהו פרויקט מהותי נוסף בתחום המים לברן באפריקה, ואבן דרך משמעותית במימוש האסטרטגיה שלנו ביבשת זו, הכוללת פיתוח פרוייקטים נוספים בתחום התשתיות והחקלאות. אנו רואים בפרויקט זה הישג אדיר לחברה ולעובדים בהובלת איציק פרנק מנכ"ל ברן אינטרנשיונל, אריק שקד וצוות המהנדסים שפיתחו אותו במשך שלוש שנים. הפרויקט מעבר לתרומתו הכלכלית לחברה, מאפשר לברן להשתתף ביצירת שינוי יוצרת שינוי וערך אמתיים בעולם״

 

״תחום תשתיות המים בארץ ובעולם הפך לתחום אסטרטגי עבור ממשלות ומדינות רבות, ואנו רואים האצה מכוונת של ממשלות וגופים מוסדיים בפרויקטי תשתיות נרחבים, הרלוונטים לפעילות של ברן. למול התפתחויות אלה, ברן פועלת באופן נמרץ לנצל את הניסיון האדיר של הקבוצה הן בישראל והן בחו״ל."

 

 

 

 

  • מניות בכתבה:
  • ברן

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש