סקירה שבועית

דובי

שבוע המסחר בת”א ננעל במגמה חיובית במדדים המובילים, ת”א 35 ות”א 125 עלו 2.59% ו- 3.25% בהתאמה.

על רקע רוחות לסיום הלחימה בעזה וניסיונות להגיע להסכמות עם חמאס, המדדים המובילים נעלו שבוע חלומי עם אמירה להמשך השנה ובעיקר שיאים ופריצות קדימה בלא מעט מדדים ומניות.

כותרות השבוע: בנק ישראל השאיר השבוע את הריבית ללא שינוי, הוריד את תחזית הצמיחה והעלה את תחזית האינפלציה. אקסל הודיעה על רכישה אסטרטגית, רכשה 51% מחברה בתחום הסייבר. ווישור הודיעה השבוע על השקעה מהותית ע”י חברה מקבוצת AmTrust האמריקאית בסך של 72.6 מיליון שקל, בשני שלבים. בנק לאומי פרסם אזהרת רווח, יפחית כ- 550 מיליון שקל על ההשקעה בבנק האמריקאי ”וואלי בנק”, זה לא מנע ממניות הבנק לזנק 6.6% השבוע לסגירה בשיא כל הזמנים חדש. אלארום פרסמה תוצאות מקדמיות שאכזבו את השוק, צופה הכנסות של 8.8 מיליון דולר ברבעון השני. ברן חתמה על מזכר הבנות לפרויקט במערב אפריקה המוערך ב- 150 מיליון אירו. בצל החקירה, ורידיס נפסלה מלהשתתף במכרז להקמת מתקן השבת אנרגיה ברמת חובב. אלקטריאון התקינה בהצלחה כביש טעינה אלחוטית בגרמניה. קמטק קבלה השבוע הזמנה בסך 20 מיליון דולר.

בארה”ב עליה של 7 ימי מסחר רצופים הגיעו לסיומם אתמול עם מימושים חדים במניות הטכנולוגיה. לפני המסחר פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש יוני שיצאו מתחת לצפי, האינפלציה בארה”ב ירדה ב- 0.1% מול צפי לעליה של 0.1%, קצב האינפלציה השנתי עומד על 3%. מדדי המניות שפתחו את היום בעליות סיימו בירידות שערים בהובלת מדד הנאסד”ק שירד קרוב ל- 2%. עונת הדוחות החלה בארה”ב והיא תעלה הילוך בחודש, חודש וחצי הקרובים, כבר היום (שישי) לפני המסחר יפרסמו מספר בנקים מובילים דוחות לרבעון השני.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת”א 125 נציין את אקרו, פרשקובסקי וקבוצת אקרשטיין אשר עלו 21.1%, 18.8% ו- 18.5% בהתאמה. מנגד, בלטו בירידות שערים נקסט ויז’ן, פריון ונובה אשר השילו מערכן 8.6%, 4.5% ו- 3.8% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את בלייד ריינג’ר, קדימהסטם ולייבפרסון אשר עלו 45.5%, 39%, ו- 25.4% בהתאמה. מנגד, מניות אלארום, פרקומט וזוז פאוור השילו מערכן 26.2%, 20.7% ו- 17.6% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת”א 35 עלה ב- 2.59%, מדד ת”א 90 עלה ב- 5.41%, מדד הבנקים עלה ב- 5.4%, מדד הנדל”ן עלה ב- 9.17%, מדד הנפט וגז עלה ב- 5.3% ומדד הביומד עלה ב- 1.31%. בשוק המט”ח הדולר ירד השבוע כ- 2.5% וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.6350 מול השקל.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

דובי

מדד ת”א 35 סגר את שבוע המסחר בעליה של 2.59% וננעל ברמה של 2,069.73 נקודות. לאחר בניה של תבנית טכנית חיובית אותה ציינתי לא פעם בחודש האחרון, השבוע הגיעה הפריצה המיוחלת ונראה שהשוק מביט קדימה ושם את המלחמה והאירועים מאחור. כבר ביום ראשון המדד פתח בעוצמה ובפער מחירים עולה על רקע שמועות להתקרבות בנושא הסכמות בין ישראל לחמאס. בהמשך השבוע ראינו תנועה צידית בטווח המסחר של יום א’ ונעילה שבועית חזקה סמוך מאוד לגבוה שבועי. מבחינה טכנית, הפריצה פתחה יעד תבנית לאזור 2,100/10 נקודות וזה אומר שכנראה שיאים חדשים במדד לפנינו. תמיכה טכנית יורדת לאזור הפריצה סביב 2,020 נקודות, כשקרוב לשם קיים השפל האחרון בפתח פער המחירים העולה.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד הבנקים

דובי

מניות הבנקים קבעו שיא חדש השבוע ושפיץ שבועי בסגירה של יום חמישי האחרון. למעשה, הם אלה שמשכו את השוק לעליות החדות השבוע. מבחינת הטכנית התמיכה הקרובה עולה לפתח פער המחירים סביב 3,870 נקודות, כל עוד המדד מעל רמה זאת אני מעריך שישאף להתקדם עוד קדימה.
מדד הבנקים

דולר-שקל

דובי

בשבוע שעבר ולמרות מעבר מעל 3.75/6 ציינתי שלדעתי בלי עליית שלב במלחמה יהיה קשה לדולר להתקדם עוד קדימה. לא ציפית לקבל מהלך יורד כל כך אגרסיבי שהחל עוד בסיום השבוע הקודם והמשך השבוע עם ירידה לנמוך חדש מאז חודש אפריל. בדומה להערכה שלי מהשבוע הקודם אני מעריך שבלי הסכם ואולי עם מימושים בארה”ב לדולר יהיה קשה לרדת עוד מהרמות האלה והוא יחזור לך טווח המסחר של החודשיים האחרונים.
דולר-שקל

מדד ה-DAX הגרמני

דובי

המדד ירד בחדות ביום שלישי האחרון ולמעשה הרס את כל המומנטום והיציאה קדימה. למרות עליה ביומיים האחרונים ובטח לאחר הירידות בארה”ב אני מעריך שהמדד יתקשה לייצר המשך מומנטום בטווח הקרוב (ימים) ואנו צפויים במקרה הטוב לתנועה הצידה. תמיכה קרובה קיימת בשפלים האחרונים סביב 18,000 נקודות. התנגדות קרובה ברמה של 18,600/50.
מדד ה-DAX הגרמני

מדד ה- S&P500

דובו

המדד סיים אתמול (חמישי) בירידות שערים הפעם בנר אוגף חזק שמגיע לאחר 7 ימים של עליות. בשבוע שעבר ציינתי שהמדד אוורור אינדיקטורים ופתח מרווח עולה מעלה שאכן הגיע, האינדיקטורים לעומת זאת עלו שוב לרמות גבוהות היסטורית ביחס למדד המניות יחד עם עוצמה חזקה מאוד ב- ADX שלא נראתה שנים, ייתכן מאוד שהמדד קרוב לתיקון שאולי יגיע עם עונת הדוחות. אתמול קבלנו ירידות במניות הטכנולוגיה אך המדד התאזן עם סקטורים יותר דפנסיביים שעלו יפה. תמיכה טכנית קרובה קיימת סביב 5,450 נקודות שם קיים השפל האחרון. לאחר עליה של 700 נקודות בשלושת החודשים האחרונים, תיקון למהלך בהחלט מתבקש.
מדד ה- S&P500
*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.