סקירה שבועית

דובי

שבוע המסחר בת”א ננעל במגמה שלילית במדדים המובילים, ת”א 35 ות”א 125 ירדו 0.45% ו- 1.15% בהתאמה.

השבוע האחרון בת”א התאפיין בעיקר במאניה דפרסיה, זה החל עם אווירה חיובית בפתיחת שבוע המסחר שהתאפיינו בעליות שערים חדות בימים ראשון ושני. המשך השבוע היה פחות חיובי, כשכבר ביום שלישי התפכה המגמה עד לסגירה בנמוך שבועי. החשש מתקיפה אירנית שהתפוגג בתחילת השבוע חזר שוב לקראת הסופ”ש עם שלל דיווחים בתקשורת הזרה על תקיפה מיידית ב- 48 שעות הקרובות בעיקר לרגל סיום חג העיד פיטר שמסמן את סיום חודש הרמדאן. למרות אזהרות של מספר מעצמות בראשות ארה”ב נראה שיש תכונה רבה בישראל מתקיפה מעט משמעותית ומתוזמנת יותר.

הכותרת של השבוע הגיעה מצד בנק ישראל שבחר לא להוריד את הריבית בפעם השנייה ברציפות על רקע הלחימה שעדיין נמשכת בעזה, המתיחות בגבול הצפון וחוסר הוודאות במשק. פריון פרסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון ששלחו את המניה לירידות חדות של כ- 40% בסיכום שבועי. נקסט ויז’ן דיווחה על ההזמנה הגדולה ביותר השנה בסך של כ- 19.6 מיליון דולר מלקוח קיים. דיפלומט הודיעה השבוע בפעם המי יודע כמה על העלאת מחירים של מספר מותגים שהיא מייבאת. טורקיה הודיעה של הגבלת ייצוא לישראל של חומרי גלם לענף הבניה, מלט, פלדה ואלומיניום.

בארה”ב נראה ששוק המניות פשוט אינו רוצה לרדת, נתוני האינפלציה שפורסמו השבוע יצאו שוב מעל לציפיות, אגרות החוב של ממשלת ארה”ב זינקו לתשואות של 4.56% הגבוהות ביותר מאז חודש נובמבר בו השוק יצא לראלי האחרון והדבר אינו משפיע על שוק המניות. הציפיות המוקדמות יותר ל- 3 הורדות ריבית השנה התפוגגו ל-2 הורדות בלבד וכעת כשההורדה הקרובה שוב נדחתה לאזור חודש ספטמבר כבר מדברים על הורדה אחת בלבד השנה. עונת הדוחות החלה עם טפטופים והיום (שישי) יפורסמו מספר פירמות פיננסיות מובילות בראשות ג’י פי מורגן ובנק וולס פארגו.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת”א 125 נציין את דלתא גליל, ניו מד אנרג’י ואייאיאס אשר עלו 6.1%, 5.4% ו- 5% בהתאמה. מנגד, בלטו בירידות שערים מניות פריון, זפירוס וקנון אשר השילו מערכן 41%, 10.7% ו- 10.6% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את מולטי ריטייל, גרייס ברידינג ואקווריוס מנועים אשר עלו 47.7%, 32.6%, ו- 21.3% בהתאמה. מנגד, מניות אנלייבקס, בול מסחר וזוז פאוור השילו מערכן 50%, 43% ו-38% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת”א 35 ירד ב- 0.45%, מדד ת”א 90 ירד ב- 2.34%, מדד הבנקים עלה ב- 0.72%, מדד הנדל”ן ירד ב- 1.49%, מדד הנפט וגז עלה ב- 0.72% ומדד הביומד ירד ב- 6.55%. בשוק המט”ח הדולר נסחר השבוע כמעט ללא שינוי וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.7410 מול השקל.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

דובי

מדד ת”א 35 סגר את שבוע המסחר בירידה של 0.45% וננעל ברמה של 1,933.05 נקודות. שבוע המסחר נפתח ביומיים של עליות חדות שלאחר מכן החזירו את עצמם לסגירה בנמוך שבועי. מהבחינה הטכנית הסגירה במדד הייתה גבולית על השפל של השבוע הקודם ובתיקון פיבו 61.8% למהלך העולה האחרון סביב 1,930/2 נקודות. ירידה מתחת תהיה שלילית ופחות טובה לשוק. התנגדות קרובה קיימת סביב 2,000/4 נקודות שהוא גבוה שבועי וכרגע נראה כמו שיא יורד במדד.
מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד הבנקים

דובי

מדד הבנקים הוא זה אשר החזיק את השוק השבוע מלרדת עמוק יותר עם סיומת חיובית למרות שלושה ימי מסחר שליליים במיוחד. טכנית, המדד חוזר לשפל של השבוע שעבר 3,565/8 נקודות שהוא שפל עולה ותמיכה קרובה. כל האזור של 3,800+ נקודות מהווה התנגדות קרובה.
מדד הבנקים

דולר-שקל

דובי

היציאה של הדולר למעלה עוד בסיום השבוע הקודם קבעה את אזור ההתנגדות האחרון מול השקל סביב 3.7660. הירידה האחרונה בדולר מתחת לטריגר הפריצה הביאה לשפל עולה סביב 3.67/6730 השקל שם קיימת התמיכה הקרובה. מעניין יהיה לראות את ההתנהגות בשבוע הקרוב במאוד קשורה במתיחות הביטחונית כמו גם אל מול החוזק של מדדי ארה”ב.
דולר-שקל

מדד ה-DAX הגרמני

דובי

מדד הדקס הגרמני העלה את התנודתיות בשבועיים האחרונים וניכר כי יצא לסוג של תיקון טכני למהלך העולה האחרון במדד שקבע שיא מעל 18,500 נקודות. בגרף ניתן לראות נרות אדומים כמעט מלאים שלאחר מקבלים נרות ירוקים בחלקם מלאים. הדבר מראה את העוצמה הקיימת במדד ומסבירה שהתיקון האחרון עדיין קצר מידי בטח ביחס לראלי האחרון. תמיכה קרובה קיימת בשפל השבועי מאתמול (חמישי) ברמה של 17,860 נקודות, התנגדות קרובה בשיא.
מדד ה-DAX הגרמני

מדד ה- S&P500

דובי

סימני עצירה לראלי האחרון המשיכו גם בשבוע האחרון עם תנודתיות ערה בטופ כשכל טריגר לתיקון טכני נתקל בקונים שדוחפים מעלה למרות כל הסיבות הנכונות לתחילת תיקון עמוק. נתוני האינפלציה זרקו את השוק מטה ומדד המחירים ליצרן איזן זאת עם עליה אמש (חמישי). למרות העלייה המדד נתקל בממוצע 20 ימים מלמטה והתנועה האחרונה נראת לי בשלב זה כסוג של פיזור בשוק. עונת הדוחות תאיץ החל מהיום (שישי) עם דוחות של מספר בנקים ומוסדות פיננסים וימשיכו בשבועות הקרובים. תמיכה קרובה קיימת סביב 5,140/50 נקודות, התנגדות סביב 5,200/20 נקודות.
מדד ה- S&P500
*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.