סקירה שבועית

דובי

סקירה שבועית – שבוע המסחר בת”א ננעל במגמה חיובית במדדים המובילים, ת”א 35 ות”א 125 עלו 1.67% ו-1.73% בהתאמה.

שבוע חיובי ננעל בבורסה של ת”א וזאת למרות נקודת פתיחה נמוכה עם הורדת הדירוג של חברת מוד’יס אשר התרחשה בשישי לאחר נעילת המסחר בארה”ב. השוק פתח את השבוע בירידות הן בשוק המניות והן בשוק החוב אך כבר ביום שני החזיר את הירידות ולמעשה דילג על החדשות ”המרעישות” שבעיקר עשו כותרות באתרי הכלכלה והחדשות ופחות הרשים את השוק שם הדברים נקבעים בסופו של דבר. אתמול (חמישי) פורסם מדד המחירים לצרכן לחודש ינואר המדד יצא ללא שינוי והאינפלציה השנתית ממשיכה להתבסס בתוך יעד בנק ישראל, מחירי הדיור שבו לעלות ומעלים סימני שאלה להמשך.

הכותרות המעניינות השבוע מהשוק המקומי: האחים אמיר מבעלי פרש מרקט לשעבר קבלו את ברכת הדרך מהמוסדיים לרכישת השליטה בשופרסל. טאואר פרסמה דוחות סבירים המניה הגיבה בחיוב ומחקה את ירידות השערים לאחר ביטול עסקת אינטל בשנה שעברה. קרן פימי הודיעה על רכישת השליטה בפייטון בתמורה ל- 123 מיליון שקל. עשות אשקלון זינקה לשיא חדש השבוע לאחר הזמנה בהיקף של 14.2 מיליון דולר מלקוח אמריקאי.

בארה”ב נתוני האינפלציה של ינואר אשר פורסמו ביום שלישי האחרון לפני פתיחת המסחר הפתיעו מעט מעלה ושלחו את שוק המניות לירידות שערים חדות. הירידות התרחשו למשך יום אחד בלבד כשכבר אתמול (חמישי) השוק עשה ריקברי מלא לירידות וחזר כלפי מעלה. כשהשיא של עונת הדוחות מאחורינו וכאשר השוק התמקד עד כה בעיקר בתוצאות ובתחזיות קדימה, הסוחרים יחפשו להתמקד בנתוני מאקרו ולחפש את הורדת הריבית הראשונה. התשואות על אגרות החוב ל- 10 שנים ממשיכות להיות גבוהות מעל 4.2% דבר שיקשה על הכלכלה, גלגולי חובות ועל שוק הדיור.


מהמניות הבולטות השבוע במדד ת”א 125 נציין את נובה, איסתא וטאואר אשר עלו 10%, 9.4% ו- 9.3% בהתאמה. מנגד בלטו בירידות שערים מניות דלק רכב, ורידיס ובי קומיוניקיישנס אשר השילו מערכן 8.8%, 6.9% ו- 4% בהתאמה.


מכלל מניות השוק נציין את סילבר קסטל, זוז פאוור ורייזור אשר עלו 55.5%, 54.8%, ו-34.3% בהתאמה. מנגד מניות איי ארגנטו יה”ש, יוניקורן טכ’ יה”ש ואקסיליון השילו מערכן 15.2%, 14.8% ו-14.1% בהתאמה.


בסיכום שבועי מדד ת”א 35 עלה ב- 1.67%, מדד ת”א 90 עלה ב- 1.89%, מדד הבנקים ירד ב- 0.22%, מדד הנדל”ן עלה ב- 1.23%, מדד הנפט וגז עלה ב- 1.52% ומדד הביומד עלה ב- 5.65%. בשוק המט”ח הדולר נחלש השבוע ב- 2% וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.6030 מול השקל.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

דובי

מדד ת”א 35 סגר את שבוע המסחר בעליה של 1.67% וננעל ברמה של 1,862.12 נקודות. השוק פתח את השבוע בירידות שערים על רקע הורדת הדירוג אך מהר מאוד התאושש במהירות לסגירת שבוע על אזור התנגדות של החודש וקצת האחרונים. טכנית, נראה שהשוק מחפש את הטוב ולא את הרע, המלחמה והעימות בצפון מגולמים והשוק מחפש תמונת יציאה ואופק לחזור להתעסק בכלכלה בלבד. טכנית נראה שפי השוק לאזור של 1,900 נקודות בשלב ראשון וכותרות על סיום הלחימה והסכם כזה או אחר (שנראים רחוקים כרגע) יכולים להביא לפרץ חיובי לשוק שסבל לא מעט בשנה האחרונה ללא כל קשר למלחמה. תמיכה לשוק קיימת ברמה של 1,813/7 נקודות ומתחת אזור של 1,800 שנראה רחוק מאוד בשלב זה.
מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד הבנקים

דובי

המדד המשיך להתכנס השבוע עם תנועה צידית ששמרה על גבולות הגזרה של החודש האחרון. התמיכה המשמעותית קיימת ברמה של 3,290/20 נקודות. התנגדות קרובה קיימת ברמה של 3,500 נקודות שם ביקר השוק באמצע השבוע האחרון.
מדד הבנקים

דולר-שקל

דובי

הדולר ממשיך להיסחר בתנודתיות יחסית גבוהה כשהשבוע כבר ביקר באזור של 3.70 וכעת נסחרת סביב התמיכה האחרונה ברמה של 3.60 שהוא השפל מסיום דצמבר ותחילת 2024. כבר מזמן הדולר חזר לקורלציה שקדמה למלחמה וזה אומר חולשה כל עוד מדדי ארה”ב מייצרים המשך מומנטום ועליות שערים.
דולר-שקל

מדד ה-DAX הגרמני

דובי

למי שעוקב אחרי הסקירה לא צריך להיות מופתע מהשיאים החדשים במדד הגרמני. המדד נדבק לגבוהים האחרונים סביב 17,000 נקודות במשך שלושה שבועות כשהשבוע ראינו יציאה כלפי מעלה לשיא חדש. יעד התבנית גוזר יעד לאזור של 17,700 נקודות כיעד קרוב.
מדד ה-DAX הגרמני

מדד ה-S&P500

דובי

ירידות השערים של יום שלישי האחרון במדד נספגו יפה כשאתמול (חמישי) המדד חזר מעלה וכיסה את פער המחירים שנוצר. הנמוך משלישי למעשה יוצר שפל עולה נוסף בשוק ברמה של 4,920 נקודות שם קיימת התמיכה הקרובה, גבוה אחרון בשוק במרה של 5,050 מיום שני האחרון מהווה התנגדות. בגרף המצורף ניתן לראות את המומנטום החזק של המדד שמאז אמצע ינואר לא נגע בממוצע 20, גם לא בשלישי האחרון.
מדד ה-S&P500
*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.