חדשות וול סטריט ושווקי העולם

ירידות שערים בפתיחת המסחר בארה”ב

ברקע התפשטות מקרי הקורונה מחוץ לסין והחשש האמיתי לפגיעה בכלכלה העולמית

חדשות ספונסר 24/02/2020 17:00

א+א-

הבורסה בארה"ב פותחת את שבוע המסחר בירידות שערים חדות בעקבות התפשטות מקרי הקורונה מחוץ לסין והחשש האמיתי לפגיעה בכלכלה העולמית. 

 

בורסות אירופה צונחות בחדות בפתיחת שבוע המסחר בעולם, הדקס וקאק יורדים 3.8%, איטליה צונחת קרוב ל-5% בעקבות התפרצות הקורונה במדינה. שבוע המסחר באסיה נפתח במגמה שלילית, קוריאה ירדה קרוב ל-4% גם כן בעקבות התפרצות הקורונה במדינה. 

 

בורסות שנחאי ושנזן סגרו במגמה מעורבת בעקבות המשך התערבות המשטר במסחר והונג קונג ירדה 1.8%. הזהב ממשיך להמריא, מחיר אונקיית זהב נסחרת ברמה של 1,676 דולר לאונקיה. חבית נפט מסוג לייט קורד צוללת בחדות למחיר של 51.2 דולר לחבית.

 

מניות בכותרות

פפסיקו (PEP) החברה רוכשת יצרנית סינית של חטיפים מהוקסינגי פוד הלת’ בתמורה ל-705 מיליון דולר.

 

גולדמן זאקס (GS) יחידת החברה במלזיה זוכתה מהטעיית משקיעים במכירת אג"ח בגובה של 6.5 מיליארד דולר עבור קרן MDB1 המופעלת ע"י המדינה.

 

וולס פארגו (WFC) תשלם 3 מיליארד דולר כדי לסגור את תיקי ההונאה מול נציבות ניירות הערך ומחלקת המשפט. הבנק ציין עוד שהם ימשיכו לשתף פעולה עם כל חקירה שתמשך בנושא.

 

חברת ההחזקות של וורן באפט בריקשייר האטוואויי (BRK.B) החברה ראתה שחיקה של 23% ברווח התפעולי שלה ברבעון האחרון אך מחירי המניות שהיא מחזיקה המשיכו להמריא כמו חברת אפל, אותה כינה המשקיע האגדי "העסק הכי טוב שאני מכיר בכל בעולם".

 

ביונד מיט (BYND) חברת תחליפי הבשר והשותפה שלה אימפוסיבל פודס מדווחות שיש להם מתחרה חדש, החברה הפרטית קרגיל אשר צפויה להשיק את המוצרים הצמחיים שלה באפריל.

 

אינטואיט (INTU) קרובה לרכוש את חברת פיקוח האשראי קרדיט קרמה במחיר של 7 מיליארד דולר במזומן ומניות. החברה תנהל את קרדיט קרמה ביחידה נפרדת ולא בתוך המותגים שלה קוויק בוקס וטורבו טאקס.

 

COWEN מוריד המלצה לחברות הקנביס אורורה (ACB) וטילריי (TLRY) מתשואת יתר לתשואת שוק בשל העתיד הלא ברור של החברות בקנדה.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה