חדשות שוק ההון

קרדן נדל”ן גייסה כ-140 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת האג”ח

החברה זכתה לביקושים של כ-350 מיליון ש"ח בשלב המוסדי; הריבית השקלית שנקבעה עומדת על 2.4%, נמוך מהריבית המקסימאלית בשיעור של 2.9% שהציעה החברה

חדשות ספונסר 15/01/2020 09:27

א+א-

חברת קרדן נדל"ן יזום ופיתוח בע"מ, בשליטת קרדן ישראל ובניהולו של עמוס דאבוש, השלימה אמש בהצלחה את השלב המוסדי של הנפקת סדרה ד’ (סדרה חדשה). במסגרת השלב המוסדי זכתה החברה לביקושים גבוהים בהיקף של כ-350 מיליון ש"ח, מתוכם בחרה לגייס בשלב זה סכום של כ-140 מיליון ש"ח.

 

בעקבות ביקושי היתר הגבוהים שנרשמו בהנפקה, השלב המוסדי ננעל בריבית שקלית שנתית של 2.4% - נמוך משיעור הריבית המקסימלית שהוצע במכרז שעמד על 2.9%.

 

במסגרת ההנפקה, הציעה החברה למשקיעים איגרות חוב הנושאות ריבית שקלית קבועה, עם מח"מ של כ-4.6 שנים, כאשר מועד הפירעון הסופי יהיה בחודש דצמבר 2026. אגרות החוב מדורגות על ידי חברת הדירוג ’מידרוג’ בדירוג A3 באופק יציב.

 

עמוס דאבוש, מנכ"ל קרדן נדל"ן: "אנו מודים לציבור המשקיעים על היענותו הגבוהה בהנפקה המוצלחת, המבטאת את הבעת האמון של שוק ההון בחברה, בפעילותה העסקית ובחוסנה הפיננסי. תמורת ההנפקה תסייע לנו ליישם את התוכנית האסטרטגית להרחבת היקפי הפעילות של החברה בישראל. בכוונתנו לפעול כבר בטווח הקצר להגדלת היקף המלאי למכירת יחידות דיור, ואנו בוחנים בימים אלה רכישת קרקעות להקמת מבני מגורים במספר מיקומים אטרקטיביים בישראל".

 

את ההנפקה הובילו אקסלנס נשואה חיתום ולצידם קונסורציום החתמים – רוסאריו חיתום, דיסקונט חיתום ואקטיב חיתום.

 

חברת קרדן נדל"ן סיכמה את הרבעון השלישי של שנת 2019 עם עלייה במכירות, שיפור שיעור הרווח הגולמי ועלייה ברווחים. ההכנסות ברבעון השלישי של 2019 הסתכמו בכ-95.1 מיליון ש"ח, לצד עלייה בשיעור הרווח הגולמי לכ-21.8% ועלייה ברווח הנקי המיוחס לבעלי המניות לכ-5.1 מיליון ש"ח. ההון העצמי של החברה בתום הרבעון השלישי של 2019 עלה לכ-511 מיליון שקל והיווה כ-56.1% מסך המאזן, בניכוי מקדמות מרוכשי דירות והתחייבויות לבעלי קרקע.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה