מיטב דש: ”עלה הסיכוי לפיחות השקל”

זאת בעקבות שינוי הגישה של בנק ישראל לתחום המט"ח, עלייה בסיכון הפוליטי והתרחבות פערי התשואות (לכיוון השלילי) בין ישראל לארה"ב

מערכת ספונסר 16/12/2019 17:01

א+א- 1

בית ההשקעות מיטב דש מפרסם היום סקירת מאקרו כלכלה ושווקי עולם בה ציין כי "השקל היה כמעט המטבע החלש ביותר בעולם מאז ישיבת הריבית האחרונה של בנק ישראל. בעקבות שינוי הגישה של בנק ישראל לתחום המט"ח, עלייה בסיכון הפוליטי והתרחבות פערי התשואות (לכיוון שלילי) בין ישראל לארה"ב, עלה הסיכוי לפיחות השקל".

עוד צוין כי היצוא בישראל ממשיך ברובו להיחלש וכי ניכרת האטה ביבוא מוצרי הצריכה.

"מניות הנדל"ן והבנקים בישראל התנתקו מהמגמות בעולם ולא בטוח שיש לכך סיבה כלכלית. ההטיה המשמעותית לתחום הנדל"ן במשק שהתרחשה בעשור האחרון מעלה סיכון מאקרו כלכלי", ציינו בבית ההשקעות.

כמו כן הדגישו כי "נתוני הפעילות במגזר התעשייה וסחר החוץ בעולם המשיכו להיחלש בחודש אוקטובר ברוב המדינות. אנו חושבים שרוב החדשות הטובות מהירידה בסיכונים הגיאופוליטיים כבר מגולמות בשווקים. כדי שהמגמה החיובית תמשך נדרש שיפור בנתונים הכלכליים".

לסיכום הדגיש הכותב, הכלכלן אלכס זבז’ינסקי, כי "המסרים שהעביר ה - FED היו מבולבלים למדי. אנו מעריכים שהריבית בארה"ב תחזור לרדת בשנה הבאה".

 במיטב דש ממליצים היום על הקטנת משקל של שוק המניות האמריקאי ע"ח השווקים האחרים, ועל העדפה של הסקטורים הדפנסיביים, למעט מניות הטכנולוגיה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    מטח

    רכשתי אגח צמוד דולר לפני יומיים מקווה לפיחות נוסף.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    נחש 16/12/2019 19:23