ארה”ב: לאחר דו”ח התעסוקה החזק, השווקים ימתינו לחדשות בנושא המכסים

השווקים יורדים קלות בפתיחת שבוע המסחר; הזהב מתחזק לאחר הירידה בשישי; הנפט מאבד גובה לאחר הזינוק בשישי האחרון

חדשות ספונסר 09/12/2019 16:45

א+א- 2

הבורסה בארה"ב פתחה את שבוע המסחר ביציבות ונטייה לירידות קלות, לאחר עליות שערים נאות בשישי האחרון על רקע דו"ח תעסוקה חזק שהפתיע בעוצמתו את השוק. 

 

בנושא המכסים עם סין אין חדש פרט לכותרות מעת לעת שההסכם קרוב, על פניו נראה שההצהרה של טראמפ שההסכם ידחה לשנה הבאה הולכת ומתחזקת כשכריסמס והשנה החדשה קרובים מתמיד. עיניי המשקיעים ימתינו לפקיעת תאריך התפוגה של העלאת מכסים נוספת שנדחתה מספטמבר ל 15.12. סביר שהודעה על כך תצא בסוף השבוע והיא זו שתביא את התנועה הבאה בשוק. 

 

בינתיים אירופה יורדת קלות, הדקס והקאק נחלשים ב-0.15% ו-0.5% בהתאמה. באסיה נפתח שבוע המסחר ביציבות ובנטייה לעליות קלות, הניקיי היפני התחזק ב 0.33% בהונג קונג ננעל המסחר ללא שינוי. 

 

הזהב מתאושש מהירידות של יום שישי ונסחר סביב 1,467 דולר לאונקיה. הנפט גם הוא יורד קלות וחבית מסוג לייט קרוד נסחרת ברמה של 58.6 דולר, לאחר הצהרת אופ"ק על המשך הורדת תפוקת הנפט.

 

מניות בכותרות

 

קנופי (CGC) החברה מכריזה על מנכ"ל חדש, דויד קליין שיכנס לתפקידו ב-14 לינואר. המנכ"ל החדש מגיע מחברת קונסטליישן ברנדס שם תפקד כמנכ"ל והיא מחזיקה 38% מחברת הקנביס.

 

מייסיס (M) גולדמן זאקס מוריד המלצה לרשת בתי הכלבו מנייטרלי למכירה.

 

סינת’ורקס (THOR) ממריאה קרוב ל-170% במסחר המוקדם לאחר שנודע כי תירכש ע"י חברת התרופות הצרפתית סנופי. העסקה נסגרה במחיר של 68 דולר למניה במזומן המשקפת לחברה שווי של 2.5 מיליארד דולר.

 

ארקוויל (ARQL) מזנקת 100% במסחר המוקדם. גם היא קבלה הצעת רכש ממרק במחיר של 20 דולר למניה במזומן המשקפת שווי של 2.7 מיליארד דולר.

 

קורבו (QRVO) וסקייוורקס סולושנס (SWKS) יצרניות השבבים מבוססי רדיו מקבלות שדרוג המלצה כפול, מתשואת חסר לקניה מבנק אוף אמריקה מריל לינץ.

 

M3 (MMM) מקבלת הורדת המלצה מסיטי בנק מקניה לנייטרלי.

 

וולט דיסני (DIS) הסרט "פרוזן 2" ממשיך לככב באקרנים בצפון אמריקה כשהוא מכניס 34.7 מיליון דולר ממכירת כרטיסים ונמצא בראש הסרטים הנצפים שבוע שלישי ברציפות.

 

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
  2. 2
    אהבתי. וללא ספק, צפוייה שנה מאתגרת

    מערכת הבחירות הארה"ב תיראה סוערת, ותשפיע על כניסת כסף, או על בריחת כסף מהבורסה. הכל אפשרי
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    חגיתת 09/12/2019 16:06