וול סטריט חוזרת מחג ההודיה באווירה חיובית אך עם חשש ממלחמת הסחר

טראמפ מעלה מכסים על מתכות; המשך מתיחות במלחמת הסחר עם סין; השווקים עולים (בנוהל)

חדשות ספונסר 02/12/2019 16:46

א+א-

הבורסה בארה"ב פתחה את שבוע המסחר בירידות שערים . הנשיא טראמפ הודיע כדרכו בטוויטר על העלאת מכסים על ברזל ואלומיניום המגיעים מברזיל וארגנטינה, עוד טען הנשיא שהפיחות במטבעות בכלכלות הנאבקות לשרוד גורם נזק לכלכלה האמריקאית ובראשם החקלאים.

 

סוכנות רויטרס פרסמה את הסיבה האמיתית למכסים, טראמפ למעשה נוקם בארגנטינה שבכך שהיא ממלאת את החסר של הסינים והיא תייצא לראשונה סויה לסין לאחר עשורים של שיחות בנושא. פריצת הדרך הגיעה בחמישי האחרון בעקבות המתיחות המתמשכת עם ארה"ב ואי הסכמה והגעה לחתימה על השלב הראשון בהסכם הסחר.

 

בנפרד מכך, הודיעו הסינים בסוף השבוע האחרון שהם מצפים לא רק לדחיית המכסים המתוכננים בדצמבר הקרוב אלא גם להחזיר את המכסים האחרונים שהועלו. בשלב זה השווקים דיי מתעלמים מהנעשה כמו שקורה בכל החודשיים האחרונים, החוזים העתידיים על מדדי ארה"ב התמתנו אומנם אבל עדיין עולים קלות.

 

באירופה עברו המדדים לירידות שערים, הדקס והקאק יורדים 0.25% ו-0.4% בהתאמה. באסיה ננעל המסחר במגמה חיובית ברוב המדדים המובילים, הניקיי עלה ב-1%, הונג קונג ב-0.37%. חבית נפט מסוג לייט קרוד מתחזקת ב-2% למחיר של 56.2 דולר לאחר שביום שישי רשמה ירידות של מעל 4% ביום הגרוע ביותר מזה מספר חודשים.

 

מניות בכותרות -

רוקו (ROKU) חברת הוידאו סטרימינג מקבל הורדת המלצה ממורגן סטנלי מתשואת שוק לתשואת יתר בטענה שכל הטוב כבר מגולם במחיר המניה. מניות החברה יורדות 7% במסחר המוקדם.

 

מניות חברות הקזינו לאס ווגס סנדרס (LVS וווין ריזורטס (WYNN) ירכזו עניין, המספרים שפורסמו מראים על האטה בהכנסות מהימורים במקאו של 8.5% ביחס לנובמבר שנה שעברה. הירידה מגיעה בשל מלחמת הסחר בין סין לארה"ב וחשש מהצמיחה כלכלית. המניות אינן מתרגשות בשלב זה מהנתונים.

 

וולט דיסני (DIS) דיווחה שהסרט החדש פרוזן 2 הכניס 123.7 מיליון דולר במכירת כרטיסים בצפון אמריקה בסוף השבוע של חג ההודיה. הסרט שבר שיא משנת 2013 שהיה שייך לסרט "משחקי הרעב: ההתלקחות".

 

ג’נרל אלקטריק (GE) חטיבת הבריאות של החברה תקיים היום מפגש משקיעים במטרה לעורר עניין חדש ביחידה שבעבר נחשבה למובילת שוק.

 

מייסיס (M), קוהלס (KSS) ונורדסטום (JWM) חברות הריטייל הפופולאריות בקרב השורטיסטים ירכזו עניין היום לאחר שסקר של "אס 3 פרטנרס" מראה שהימורי השורט נגד הסקטור דרך תעודות הסל XRT השלימו 441% מהמניות הקיימות.

 

ADT) ADT) חברת הפתרונות לבתים החכמים והאבטחה מקבלת הורדת המלצה מקניה לנייטרלי מבנק אוף אמריקה מריל לינץ.

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה