אייל שני, לסמנכל השקעות בחברת הקרנות של אפסילון קרדיט: נורית בקשי

אפסילון על דוחות פנינסולה: מכפיל ראוי לחברה צומחת

הרווח הנקי ברבעון הגיע לכ- 9 מיליון ש"ח, אך בהינתן המשך צמיחה בתיק האשראי, הרווח השנתי הצפוי להערכתנו ב- 12 חודשים הקרובים מגיע לכ- 45 מיליון ש"ח

חדשות ספונסר 17/11/2019 12:12

א+א-

אייל שני, סמנכ"ל השקעות בבית השקעות אפסילון  מגיב לדוחות פנינסולה לרבעון השלישי שהתפרסמו הבוקר ומראים כי המגמה הכללית נמשכה, ותיק האשראי המשיך לצמוח והסתכם ברבעון האחרון בכ- 940 מיליון ₪, המהווה צמיחה של כ- 45% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, וצמיחה של כ- 8% ביחס לרבעון הקודם.

 

בנוסף, החברה פרסמה שנכון ליום הדו"חות תיק האשראי נותר יציב ברמה של כ- 900 מיליון ש"ח. מרווח האשראי נטו של החברה נשחק מעט, אך נשמר ברמה גבוהה העומדת על קצת מעל 7.25%, מנגד, ההפרשות להפסדי אשראי היו נמוכות ביחס לעבר והסתכמו בכ- 0.3% בלבד מתיק האשראי .

 

ההון העצמי בחברה הגיע לכ- 190 מיליון ש"ח, צמיחה של כ- 25% ביחס לרבעון המקביל וזאת לאחר חלוקת דיבידנדים של 23 מיליון ש"ח שחולקו מתחילת השנה. בנוסף, ובמקביל לפרסום הדו"חות החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 5 מיליון ש"ח אשר יחולק בחודש נובמבר הקרוב.

 

בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון הגיע לכ- 9 מיליון ש"ח, אך בהינתן המשך צמיחה בתיק האשראי הרווח השנתי הצפוי להערכתנו ב- 12 חודשים הקרובים מגיע לכ- 45 מיליון ש"ח. החברה נסחרת במכפיל של כ- 11.5 ביחס לשווי השוק.

 

פנינסולה היא החברה הראשונה בענף שפרסמה דו"חות, והינה בין חברות האשראי היקרות יותר בשוק, אך המכפיל בהחלט ראוי לחברה שממשיכה באופן קבוע להציג צמיחה בתוצאות העסקיות.

  1. מניות בכתבה
  2. פנינסולה

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה