סיוה עוקפת את התחזיות: סיימה את הרבעון השלישי עם צמיחה של 10% בהכנסות

הרווח המתואם עמד על 22 סנט למניה, 5 סנט מעל תחזיות האנליסטים; בקופת המזומנים של החברה 148 מיליון דולר

חדשות ספונסר 07/11/2019 15:11

א+א-

ספקית טכנולוגיות הקישוריות האלחוטית והחישה החכמה סיוה (נאסד"ק: CEVA), פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2019, שהסתיים ב-30 בספטמבר. הכנסות החברה ברבעון השלישי גדלו ב-10% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-23.5 מיליון דולר.

 

בחלוקה למקורות הכנסה, ההכנסות ממכירת רישיונות וכלי פיתוח לתכנון שבבים גדלו ב-15% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-11.3 מיליון דולר, כ-48% מהמחזור; ואילו ההכנסות מתמלוגים גדלו ב-5% לעומת הרבעון המקביל וב-61% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו ב-12.2 מיליון דולר, כ-52% מסך ההכנסות. 

 

הרווח הנקי והרווח המדולל למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-0.8 מיליון דולר וב-3 סנט, בהתאמה. זאת, לעומת רווח נקי ורווח מדולל למניה של 2.5 מיליון דולר ו-11 סנט ברבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון השלישי כלל הטבת מס בסך של כ-1 מיליון דולר כתוצאה מהשלמת ביקורת מס. 

 

בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישות, ירד הרווח הנקי המתואם ב-2% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-5.1 מיליון דולר, והרווח המתואם למניה הסתכם ב-22 סנט, 5 סנט מעל תחזיות האנליסטים. 

 

במהלך הרבעון השלישי חתמה סיוה על 14 הסכמים חדשים לרישוי טכנולוגיות לתכנון שבבים. הסכם אחד היה לאספקת טכנולוגיה בתחום החישה החכמה ו-13 הסכמים לאספקת טכנולוגיות קישוריות. 5 מההסכמים שנחתמו היו עם לקוחות חדשים.

 

ההסכמים נחתמו עם יצרנים בתחומי מערכות עזר מתקדמות לנהיגה, מכשירי שמיעה, מונים חכמים, אוזניות סטריאו אלחוטיות, ומגוון רחב של מוצרי IoT. בפילוח גיאוגרפי, 6 מתוך 14 ההסכמים נחתמו עם לקוחות בסין, 5 בארה"ב, 2 באירופה, והסכם אחד עם לקוח ביפן.

 

מנכ"ל סיוה, גדעון ורטהייזר, אמר עם פרסום התוצאות הכספיות: "התוצאות החזקות ברבעון השלישי נבעו מביצועים מצוינים בתחום הסכמי הרישוי ומעליית מדרגה משמעותית בהכנסות מתמלוגים. בסיס לקוחותינו ממשיך להתרחב, ובמהלך הרבעון חתמנו על הסכמים מקיפים ואסטרטגיים עם יצרנים מובילים בתחומי מערכות עזר מתקדמות לנהיגה, מכשירי שמיעה וקישוריות סלולרית למוצרי IoT".

 

סמנכ"ל הכספים של סיוה, יניב אריאלי, אמר: "טכנולוגיות הקישוריות האלחוטית והחישה החכמה שלנו ממשיכות לעורר עניין רב בקרב לקוחות. תוצאות הרבעון השלישי ממחישות זאת, הן בהכנסות מהסכמי רישוי שצמחו ב-15% והן בתמלוגים, שצמחו ב-5% לעומת הרבעון המקביל.

 

"סיוה סיימה את הרבעון השלישי עם קופת מזומנים, בטוחות סחירות ופיקדונות בנקאיים של כ-148 מיליון דולר. זאת, לאחר רכישת פעילות היתוך החיישנים של Hillcrest Labs והשקעה בטכנולוגיית עיבוד התמונה של Immervision".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה