חברת נאוטקס הודיעה היום על תחילת הטיפול בחולה הראשון במסגרת מחקר קליני שלב 1b עם התרופה "נאפ" (naptumomabestafenatox), בשילוב עם דורבלומאב, מעכב הבקרה החיסונית של אסטרה-זנקה (Nasdaq:AZN) לטיפול בגידולים ממאירים מוצקים בשלב מתקדם או גרורתי.

 

במחקר זה יבחן השילוב של 2 התרופות במינונים עולים של "נאפ" כדי לקבוע את המינון המקסימלי הסביל של התרופה לקראת הרחבת המחקר לניסוי קליני שלב 2.

 

"התחלת הטיפול בחולה הראשון בניסוי הקליני שלב 1b מהווה ציון דרך משמעותי עבור נאוטקס. זאת התרופה הראשונה בשלב הקליני מקבוצת התרופות שאנחנו מפתחים (אשר גורמים להפעלה סלקטיבית של תאי ה-T של המערכת החיסונית כנגד הגידול הסרטני ", אמר ד"ר אשר נתן, מנכ"ל נאוטקס.

 

"במחקרים קליניים קודמים נצפתה סבילות טובה לטיפול עם Nap, וניסויים קדם קליניים שנעשו בישראל על ידי צוות המחקר והפיתוח של נאוטקס תומכים ביכולת של התרופה לפעול כנגד גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים, במיוחד בשילוב עם מעכבי הבקרה החיסונית (checkpoint inhibitors). אנחנו מצפים להביא את הטיפול הזה לחולים הסובלים מגידולים סרטניים שעד כה לא הגיבו לטיפול במעכבי בקרה חיסונית".

 

הניסוי הקליני הרב מרכזי שלב b1 יגייס חולים עם גידולים ממאירים מתקדמים או גרורתיים. החולים יטופלו בשילוב של Nap ו- דורבלומאב.

 

הטכנולוגיה של נאוטקס היא טכנולוגיה המנצלת את התגובה החיסונית האנטי בקטריאלית הטבעית של הגוף כדי להפעיל באופן סלקטיבי תאי T של מערכת החיסון כנגד הגידול הסרטני. לטכנולוגיה זו יתרונות ייחודיים בתחום של הפעלה של תאי ה- T כנגד גידולים סרטניים. התרופות שמפותחות על בסיס הטכנולוגיה הזאת גורמות להפעלה סלקטיבית של תאי T מחוץ לסביבת הגידול הסרטני ומכוונות את תאי ה- T לתקוף ולהרוג את התאים הסרטניים.

 

אסטרה זנקה עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של תרופות מרשם וציוד רפואי. לחברה תרופות לבעיות במערכת העיכול, תרופות נוירולוגיות ואונקולוגיות, ותרופות לבעיות במערכת הלב וכלי הדם. החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של 124 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש