חדשות וול סטריט ושווקי העולם

החברה הציבורית הראשונה והיחידה בעולם לטיסות חלל מאוישות מסחריות יוצאת לדרך

וירג’ין גלקטיק השלימה את המיזוג עם Social Capital Hedosophia; מניות החברה החדשה יתחילו להיסחר בניו יורק ב-28 באוקטובר

חדשות ספונסר 27/10/2019 16:13

א+א- 1

חברת וירג’ין גלקטיק ו- Social Capital Hedosophi, חברה להשקעות ציבוריות, הודיעו היום על השלמת המיזוג ביניהן. החברה החדשה תיקרא Virgin Galactic Holdings (VGH) ומניותיה יחד עם כתבי האופציה שלה צפויות להתחיל להיסחר בבורסה לניירות ערך של ניו יורק ב-28 באוקטובר 2019.

 

החברה מייצרת את רכבי החלל שלה במוהאבי, קליפורניה באמצעות חברת הבת לפיתוח תעופה וחלל שלה The Spaceship Company, והפעילות המסחרית שלה מרוכזת בספייספורט אמריקה בניו מקסיקו.

 

ל-VG כבר יש הזמנות של יותר מ-600 אנשים מ-60 מדינות המהוות פיקדונות שנגבו בסכום כולל של בערך 80 מיליון דולר, והכנסות פוטנציאליות של יותר מ-120 מיליון דולר. 

 

ג’ורג’ ווייטסיידס, מנכ"ל Virgin Galactic Holdings אמר: "היום הוא תחילתו של עידן חדש בתעשיית טיסות החלל המאוישות. VG כבר הייתה החלוצה בכמה אבני דרך חשובות בחלל, כולל שליחת הנוסע הניסיוני הראשון לחלל ברכב מסחרי, וההודעה של היום אינה שונה.

 

עכשיו ש-VG היא חברה ציבורית, כל אחד יכול להשקיע בחברה של טיסות חלל מאוישות שחותרת לשנות באמת את השוק ולהיות חלק מההתלהבות של תעשיית החלל המסחרית. אני גאה בתזרים החזק של פיקדונות והעניין הרב שקיבלנו מלקוחות עד היום, ומצפה להגשמת החלום של טיסות חלל עבור הלקוחות האסטרונאוטים המדהימים שלנו".

 

צ’מאת פליהפיטיה, מייסד ומנכ"ל SCH, אמר: "מאז הקמתנו, SCH ערוכה לאחד טכנולוגים, יזמים ומשקיעים מוכווני טכנולוגיה סביב חזון משותף. מה שהייתה פעם מטרה, היא עכשיו משימה שהושלמה בהצלחה. אנחנו שמחים שהגענו לאבן הדרך האדירה הזאת היום ומצפים להמשך העבודה עם החברה כדי לשנות את תעשיית החלל המסחרית".

 

כתוצאה מהעסקה הזאת, וירג’ין גלקטיק קיבלה סכום של יותר מ-450 מיליון דולר ונכון לסגירת השוק ביום שישי ה-25 באוקטובר, שווי השוק של החברה עומד על 2.3 מיליארד דולר. 

 

בהמשך, בעלי המניות הנוכחיים של וירג’ין גלקטיק יהיו הבעלים של קרוב ל-59%. מועצת המנהלים של החברה כוללת את צ’מאת פליהפיטיה כיו"ר, אדם ביין וג’יימס ראיינס, שהיו דירקטורים של SCH, וגם את וונדה אוסטין, קרייג קרגר, ג’ורג’ מטסון, איבן לובל וג’ורג’ ווייטסיידס.

 

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    צחי 25 לחברה הזו התכוונתי

    מוקדם יותר שאביא מחר בפורום..
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    דוד 10 27/10/2019 16:14