החוזים מאותתים על פתיחה שלילית לשבוע המסחר בארה”ב

אירופה נסחרת במגמה שלילית; הזהב עולה לאחר יומיים של ירידות חדות; הנפט נסחר בירידות שערים

חדשות ספונסר 14/10/2019 15:41

א+א-

שבוע המסחר בארה"ב צפוי להפתח בירידות קלות לאחר שיחות הסחר ביום שישי. ביום שישי הכריז הנשיא דונלד טראמפ על שלב ראשון בהגעה להסכמות סחר עם היריבה מסין. בהסכם שלא נכתב אלא הוסכמו דברים בעיקר בע"פ ועל רקע הבנות הדדיות, הסכימו הסינים לרכוש מוצרי בשר וחקלאות מארה"ב בגובה של 40-50 מיליארד דולר, טראמפ הסכים לדחות את המכסים שהיו אמורים להכנס מחר והם לא יועלו בשלב זה, בנוסף הוסכמו מספר הסכמות בנושא המט"ח בין 2 המעצמות. אך הדברים העיקריים שלא סוכמו הם בעיקר בתחום הטכנולוגי והקניין הרוחני של החברות האמריקאיות וביחס של ממשל ארה"ב לענקית הסינית וואווי. השווקים נראו מעודדים בשישי אך מחקו חלק מעליות השערים לקראת נעילת המסחר בעקבות אכזבה כלשהי. לפי מספר שעות פורסם שהסינים רוצים שיחות נוספות לשלב הראשון לפני חתימה ומעבר שלב, על פניו נראה שיש דברים שאינם סגורים באופן מלא וזה לאחר 4 ימים של שיחות בדרגים השונים. השוק יחל להתמקד בנזקים של מלחמת הסחר עד כה כשהשבוע תחל עונת הדוחות להאיץ עם דוחות הבנקים הגדולים. באסיה ננעלו מרבית הבורסות בעליות שערים, הונג וסין עמו 0.8% ו 0.95% בהתאמה, ביפן ננעל הניקיי בעליה של 1.15%. באירופה נסחרות הבורסות בירידות שערים, הדקס יורד 0.6% לאחר זינוק חד בשישי, הקאק יורד 0.7%. הזהב שב לעלות היום לאחר יומיים של ירידות שערים חדות, מחיר אונקיה נסחר ברמה של 1497 דולר לאונקיה. הנפט יורד היום כשחבית מסוג לייט קרוד נסחרת ברמה של 53.6 דולר לאונקיה.

אלה המניות המעניינות במסחר המוקדם

בואינג (BA) מנכ"ל החברה לא יכהן גם כיו"ר, החברה מציינת שהדבר נועד בשביל שיתמקד בהחזרת מטוס 737 מקס המקורקע לשירות בקרב חברות התעופה.

פייסבוק (FB) משלימה עם עזיבה בפרויקט המטבע שלה "ליברה". ויזה ומאסטר קארד עזבו מוקדם יותר החודש את הפרויקט השאפתני אליהן הצטרפו פייפל ואיביי. פייסבוק מצפה ששותפות נוספות יעזבו אותה בעתיד הנראה לעין.

נייקי (NKE) לאחר דוחות טובים ושיא חדש, מניות החברה מקלבת שדרוג המלצה לנייטרלי מתשואת יתר מבנק אוף אמריקה.

חברות הנסיעות המשותפות אובר וליפט תובעות את עיריית ניו יורק בגלל חוק חדש שמגביל את זמן השהייה של נהגי החברה ברחבי מנהטן ללא נוסעים.

קונקו פיליפס (COP) הודיעה על מכירת עסקיה בצפון אוסטרליה לשותפה שלה סנטוס עבור 1.39 מיליארד דולר.

 

 

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה