הבורסה בארה”ב פותחת את יום המסחר בירידות שערים

מתחזקים הסיכויים לירידת ריבית בחודש הבא; באירופה ירידות שערים חדות

חדשות ספונסר 02/10/2019 15:38

א+א-

הבורסה בארה"ב פותחת את יום המסחר בירידות שערים, לאחר שאתמול נפתח הרבעון השני במגמה שלילית עם פרסום נתון ISM החלש ביותר משנת 2009.

 

מצד המניות ירכזו עניין חברות הברוקרים שצנחו בחדות אמש לאחר שצ’רלס שווב הורידה את עמלות המסחר לאפס על מניות, תעודות סל ואופציות (חלקי) בשוק האמריקאי, מניות הברוקרים הגיבו בירידות חדות מאוד כשאמריטרייד מחקה רבע משוויה.

 

השוק מצפה להורדת ריבית גם בחודש הנוכחי לאחר הנתון החלש אמש (ISM) ולכן עלו הסיכויים להורדת ריבית ל 65% השאר יהיה תלוי בנתון התעסוקה שיתפרסם ביום שישי הקרוב. סקר התעסוקה של ADP המקדים לדוח התעסוקה מראה על יצירה של 135 אלף משרות מול צפי של 125 אלף.

 

באסיה נמשכות ההפגנות בהונג קונג על רקע חגיגות 70 שנה למהפכה הקומוניסטית בסין. מרבית הבורסות נשארו סגורות היום, מי שכן הייתה פתוחה חוותה בעיקר ירידות שערים, אוסטרליה ירדה 1.5% ומדד הניקיי היפני ירד כ-0.5%.

 

באירופה מגמה שלילית בעקבות ארה"ב, הדקס יורד 1.3, הקאק יורד 1.6%. הזהב מרים ראש לאחר ההיפוך אתמול והוא נסחר ברמה של 1,492 דולר לאונקיה. במהלך ראש השנה וסוף השבוע האחרון הנפט החזיר את כל המהלך העולה בעקבות תקיפת מתקני הנפט בסעודיה, חבית מסוג לייט קורד נסחרת ברמה של 54 דולר.

 

מניות בכותרות

לאנר (LEN) חברת בניית הבתים מדווחת על רווח של 1.59 דולר למניה מול צפי של 1.32 דולר. הכנסות החברה עקפו גם כן את תחזיות השוק. הזמנות חדשות עלו 9% מהשנה שעברה אולם במונחים דולריים מדובר בעליה של 3%. מניות החברה עולות כ-3% במסחר המוקדם.

 

אמריטרייד (AMTD) חברת הברוקרים המקוונת שמניותיה צללו אמש 25% לאחר שהמתחרה צ’רלס שווב הוריד את עמלות המסחר ל-0 על מניות. החברה הודיעה אמש לאחר המסחר שגם היא מורידה את העמלות למניות וקרנות סל החל ממחר.

 

סטיץ פיקס (SFIX) מדווחת על רווח של 7 סנט למניה מול צפי של 4 סנט. הכנסות החברה תאמו את ציפיות השוק. הכנסות משירות הביגוד המקוון מספקת תחזית נמוכה מהצפי לרבעון הקרוב. מנכ"ל החברה טוען שעונת הקיץ מתארכת מהצפוי ופרטי הקיץ נמכרים במחירים נמוכים יותר מפרטי סתיו. מניות החברה יורדות 9% במסחר המוקדם.

 

טוויטר (TWTR) אתר החברה והטוויט דאש בורד חזרו לפעילות תקינה לאחר תקלה נרחבת מוקדם יותר היום. החברה לא סיפקה הסבר להפסקה בפעילות. המניה יורדת 1% במסחר המוקדם.

 

פייסבוק (FB) - על פי דיווח בוול סטריט ג’ורנל חלק משותפי החברה בפרויקט מטבע ה"ליברה" שוקלות מחדש את השתתפותן במיזם המסקרן. בין החברות שככל הנראה יפסיקו את פעילותן נמצאות ענקיות התשלומים ויזה ומאסטרקארד.

 

אקטיויז’ן (ATVI) החברה מקבלת הורדת המלצה לתשואת חסר מתשואת שוק מברנשטיין. לטענת ברנסטיין החברה אחרי ראלי של 25% ממאי, כשהנתונים הכלכליים אינם תומכים במחיר.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה