חדשות וול סטריט ושווקי העולם

ארה”ב: פתיחת שבוע מסחר סוערת בעקבות זינוק במחירי הנפט

ירידות שערים בפתיחת המסחר, דאו ג’ונס יורד 0.4% ושובר רצף עליות של 9 ימים; באירופה מגמה שלילית; חבית נפט מסוג ברנט בזינוק חד

חדשות ספונסר 16/09/2019 15:24

א+א-

הבורסה בארה"ב פתחה את שבוע המסחר בירידות שערים והפעם לא בשל מלחמת הסחר עם סין אלא בגלל מחירי הנפט שמזנקים בחדות. נזקי התקיפה בסופ"ש על אתרי נפט משמעותיים בסעדיה מגיעה לשווקים הפיננסיים עם פתיחה סוערת לשבוע המסחר וזינוק חד במחירי הנפט בשל הצפי למחסור ולא רק בתקופה הקרובה.

 

מוקדם יותר הודיעה ענקית הנפט מסעודיה ארמקו, שהם פחות אופטימיים בנוגע למהירות בה הם יחזרו לתפוקה מלאה וייתכן שזה ייקח חודשים. בנוסף אירן עצרה מכלית נפט נוספת במפרץ אשר לטענתה הבריחה 250 אלף ליטר דיזל, נתון זה בטח לא יתרום ללחץ אשר קיים על מחירי הנפט. הנשיא טראמפ התייחס מוקדם יותר לנעשה והאשים את אירן בתקיפה שדות הנפט, האירנים מצידם לא נשארו חייבים וביטלו את הפגישה המתוכננת באו"ם בין טראמפ לנשיא רוחני.

 

החוזים העתידיים התמתנו אך עדיין יורדים כ-0.4-0.7 אחוז על המדדים המובילים. באירופה מגמה שלילית הדקס והקאק יורדים כ-0.5%. באסיה המפגינים בהונג קונג העלו מדרגה בהפגנות נגד הממשל והמצב הכלכלי, מדד ההנג סנג ירד ב-0.8% בנעילת המסחר, שאר המדדים נסחרו במגמה מעורבת עם נטייה לירידות כשביפן הבורסה נעולה לרגל חג.

 

מניות בכותרות

בסופ"ש פורסם על כך שעובדי ג’נרל מוטורס (GM) החלו בשביתה כנד הנהלת החברה לראשונה מאז 2007 לאחר שהצדדים לא הגיעו להסכמות בנוגע לתנאי העסקה חדשים. המניה יורדת 2% במסחר המוקדם.

 

ענקיות האנרגיה שברון (CVX) ואקסון מובייל (XOM) מזנקות מעל 3% בעקבות המשבר במפרץ והזינוק במחיר הנפט. עוד מניות שבולטות בזינוקים בטרום מסחר ציזפיק אנרג’י (CHK) עולה מעל 20% ומרתון אוויל (MRO) שעולה קרוב ל 12%.

 

אלדר פארמצוטיקלס (ALDR) הסכימה להרכש ע"י החברה הדנית לונדבק בעסקה של 2 מיליארד דולר. אלדר הינה חברה אמריקאית המתמחה בטיפולים למיגרנה.

 

ליפט (LYFT) ואובר (UBER) מההנפקות הגרועות השנה מקבלות שדרוג המלצה לקניה מבנק HSBC. כלכלני הבנק לפחות הוגנים עם הלקוחות ומורידים את מחירי היעד של המניות בכ-5 דולר כל אחד. אובר מחיר יעד 44 דולר במקום 49 דולר. ליפט מחיר יעד 62 דולר במקום 67 דולר, עדיין רחוק עשרות אחוזים מהמחיר הנוכחי.

 

דיקס ספורטינג גודס (DKS) מקבלת הורדת המלצה ל"תשואת שוק" מ"תשואת יתר" מבנק וולס פארגו.

 

לוווס (LOW) מקבלת העלאת המלצה מוודבוש מ"נייטרלי" ל"תשואות יתר", הנתונים מצביעים על שיפור בביצועים.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה