מקדונלד’ס רוכשת את הסטארט אפ Apprente

Apprente הוקמה ב-2017 על ידי איתמר אראל ומשה לוקס ועוסקת בטכנולוגיות בינה מלאכותית לניהול ממשק שיח מבוסס קול

חדשות ספונסר 10/09/2019 16:38

א+א- 1

מקדונלד’ס הודיעה היום (ג’) על רכישת חברת Apprente (אפרנטה) המפתחת טכנולוגית AI (בינה מלאכותית) לניהול שיח מבוסס קול. הרכישה מסמנת צעד נוסף בחיזוק החדשנות הטכנולוגית אותה מקדונלד’ס מקדמת לטובת לקוחותיה ועובדיה.

 

הטכנולוגיה של Apprente מאפשרת אוטומציה מלאה של תהליך לקיחת הזמנה באמצעות דיבור, תוך תמיכה בשפות שונות, מבטאים, והזמנות מורכבות במהלך השיח.

 

Apprente הוקמה ב-2017 על ידי איתמר אראל ומשה לוקס ומעסיקה כיום 16 עובדים. משרדי החברה ממוקמים במאונטיין וויו, קליפורניה.

 

מקדונלד’ס בחרה שלא לחשוף את פרטי העסקה, אשר הניבה החזרים גבוהים לכל המשקיעים והעובדים תוך זמן קצר.

 

קרן הון הסיכון הישראלית StageOne הינה המשקיע הגדול ביותר ב- Apprente, שאר המשקיעים בחברה הינם גופים אמריקאים הכוללים את הקרנות Greylock, AME Cloud Ventures, Morado, ו- Point72. סטייג’וואן משקיעה ביזמים ישראלים בארץ ובחו"ל ומתמקדת בשלב מוקדם (Seed) ובמיזמים בעלי עומק טכנולוגי ניכר בעולמות ה- B2B.

 

"המחויבות של מקדונלדס לחדשנות עוררה השראה בצוות שלנו זה מכבר. היה ברור למדי מההתנהגויות השונות שלנו שמקדונלד’ס מובילה את חוד החנית בתעשייה ", אמר איתמר אראל, דוקטורנט, מייסד שותף של אפרנטה וסגן נשיא מעבדות McD Tech. "אפרנטה שואפת להשתמש בטכנולוגיה כדי לפתור בעיות מאתגרות בעולם האמיתי ואנו שמחים להשתמש בה ליצירת חוויות בהתאמה אישית ללקוחות ולצוות."

 

יואב סאמט, שותף מנהל בקרן StageOne , שהוביל את ההשקעה מטעם הקרן, ציין כי: "משימת ניהול שיח עמוק מבוסס קול באמצעות בינה מלאכותית הינה בעיה מורכבת ביותר. לפני למעלה משנתיים חיפשנו להשקיע בחברה הנכונה בסקטור כי האמנו שפתרון מתקדם בתחום יכול לייעל שווקים עצומים.

 

מדובר בהרבה יותר מאשר פתרונות ’שאלה-תשובה’ של סייעים וירטואליים: הצוות המדהים של Apprente מצליח לאפשר למחשב לנהל שיחה ארוכה, עמוקה, ורבת-ניואנסים עם בני אדם, בתנאי סביבה קשים, בקול אנושי, וברמת איכות שעוברת סף גבוה ביותר של חווית משתמש. פגשנו את יזמי Apprente עוד לפני הקמת החברה ויצאנו איתם לדרך שבה הצליחו להקדים את כל ענקי התעשיה".

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    וככה מורידים את האיש השמאלי בתמונה

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    wildstar 10/09/2019 16:44