רוסאריו על עזריאלי: מקבלת פרמיה מוצדקת מהשוק וממשיכה לכיוונים חדשים

רינת שילה, אנליסטית הנדל"ן של רוסאריו מתייחסת לדוחות החברה ומכירת גרניט הכרמל לחברת אלקו

חדשות ספונסר 14/08/2019 11:22

א+א-

רינת שילה, אנליסטית הנדל"ן של רוסאריו ייעוץ ומחקר מתייחסת הבוקר לדוחות עזריאלי ומוסרת כי להערכתנו הפרמיה שהשוק נותן לעזריאלי מוצדקת לחלוטין לאור יכולתה של ההנהלה לזהות בזמן שינויים בשוק שעלולים להשפיע על ההכנסות המסורתיות. היא לא שוקטת על השמרים, ובודקת כל הזמן הזדמנויות עסקיות חדשות אשר משתלבות באסטרטגיה העסקית של פיתוח פעילות הליבה שלה. היא מגוונת את התמהיל, משפרת אותו, מוצאת מנועי צמיחה חדשים, משקיעה בנכסים שגם מעניקים פיזור סיכון וגם תשואה עודפת וכל זה תוך כדי המשך ביסוס והרחבה של הקיים וכמובן שמירה על איתנות פיננסית. עם פרסום תוצאות הרבעון שעומדות בציפיות, בחרנו דווקא להתמקד ברכישה האחרונה בתחום ה- Data Centers.

 

הבוקר פורסמו הדוחות של עזריאלי לרבעון השני: עזריאלי מציגה דוחות חזקים, בהמשך למגמה שאנו רואים ברבעונים הקודמים. מבחינת הפרמטרים התפעוליים: ה – NOI הרבעון עמד על כ-400 מיליון ₪, צמיחה של כ- 5% לעומת הרבעון השני אשתקד. מבחינת ה NOI SP גידול של כ- 4% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ה FFO גדל בכ- 21% לרמה של כ- 327 ₪ לעומת הרבעון המקביל אשתקד ומשקף תשואת FFO של כ-4% על ההון. נתון נוסף שכדאי להתייחס אליו בדוחות הוא שתחום הדיור המוגן תופס כבר נפח של כ- 14% מה- FFO לעומת כ- 1% ברבעון המקביל אשתקד, והיד עוד נטויה לאור האיכלוס הצפוי הקרוב בלהבים והשלמת האכלוס במודיעין. רק תזכורת – עוד בית דיור מוגן נמצא בהליכי תיכנון – בית דיור ראשונים. מבינת הנתונים הפיננסיים, שווי נדל"ן להשקעה ונדל"ן בהקמה הסתכם לכ-27.9 מיליארד ₪, יחס הון עצמי למאזן עמד על כ-53% ויחס חוב נטו למאזן על כ-27%.

 

בסוף חודש יולי , נחתם הסכם למכירה של גרניט הכרמל המחזיקה בבעלות מלאה בסופר גז, לחברת אלקו. התמורה נקבעה על סך של 1,017 מיליון ₪ , בניכוי החוב הפיננסי של גרנית בסך של כ-250 מיליון ₪. רווח לאחר מס המשוער שתרשום החברה במועד הסגירה, הינו בסך של כ- 355 מיליון ₪. צעד זה הוא המשך ישיר לאסטרטגיה של החברה להתמקדות בפעילות הליבה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה