לאומי שוקי הון על שופרסל: ”הדוחות מעט מאכזבים ומתחת לצפי בשורת הרווח”

"המספרים של המחצית לא היו רחוקים מהנחות המודל שלנו, וסך הכל אנו רואים חברה עם אסטרטגיה נכונה שפועלת בתנאי שוק טובים יחסית"

חדשות ספונסר 14/08/2019 10:37

א+א-

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מתייחס הבוקר על תוצאות שופרסל ומוסר כי הדוחות מעט מאכזבים ומתחת לצפי בשורת הרווח. מה שבלט לשלילה היה שיעור הרווחיות בקמעונאות המזון. עם זאת, איננו רואים בכך נקודה לדאגה של ממש, שכן המספרים של המחצית לא היו רחוקים מהנחות המודל שלנו, וסך הכל אנו רואים חברה עם אסטרטגיה נכונה שפועלת בתנאי שוק טובים יחסית.

 

על מנת לנטרל את הרעש של עיתוי החגים, נסתכל על התוצאות של המחצית. במחצית המכירות של המגזר גדלו 3.3%, כאשר המכירות בחנויות זהות גדלו ב - 0.6%. הצמיחה לדעתנו סבירה לאור הגידול בשטחי המסחר, ובהתחשב שלפי סטורנקסט השוק גדל בשיעור של 2.7%. שיעור הרווחיות התפעולית במחצית עמדה על 2.84%, בהשוואה לשיעור של 3.27% במחצית המקבילה. הביצועים הינם חלשים בהתחשב בתנאי תחרות סבירים, ועליית מחירים של 1.2% (לפי המדד של סטורנקסט). עם זאת, לדעתנו לא מדובר בדרמה, שכן המודל שלנו מציב רווחיות של 3% ב-2019, עם עלייה ל-3.3% בטווח הארוך, יעד שנראה לנו בר השגה עם השקעת החברה בתחום האונליין, שצפוי לשפר את היעילות התפעולית.

 

מגזר הנדל"ן. הביצועים ממשיכים להיות יציבים, עם רווח תפעולי של 37 מ’ ש"ח ברבעון מול 35 מ’ ש"ח ברבעון המקביל.

 

מגזר ניהול לקוחות כרטיסי אשראי. התוצאות ממשיכות להשתפר בקצב יפה עם מכירות של 24 מ’ ש"ח ורווחיות תפעולית שכבר הגיעה ל-58.3%. נזכיר כי הרווחיות התפעולית עם לאומי קארד הגיעה לכ-65%, כך שהחברה סוגרת את הפער במהרה. לדעתנו יש פוטנציאל לשיפור משמעותי נוסף, הן בשורה העליונה והן ברווחיות.

 

מגזר BE. המכירות בחנויות הזהות במחצית הראשונה גדלו בשיעור מרשים של כ-4.6%. ההפסד התפעולי ברבעון עמד על 12 מ’ ש"ח בהשוואה ל-16 מ’ ש"ח ברבעון הראשון. אנו פחות מתייחסים לתוצאות של 2019, שכן נראה לנו כי לחברה סיכוי טוב להביא את המגזר לרווחיות טובה תוך גידול משמעותי במחזור. שופרסל מביאה ל-BE כוח קניה משמעותי, ניסיון קמעונאי ברמה הכי גבוהה, יכולות מותג פרטי, ופלטפורמות שיווק מצוינות.

 

שורה תחתונה

השילוב של הביצועים החלשים עם התשואה של המניה לאחרונה באופן טבעי גוררים ירידה חדה במניה הבוקר. עבורנו התוצאות של הרבעון פחות מדאיגות בתמונה הרחבה יותר. בהתחשב באיכות החברה ובאלטרנטיבות, נראה לנו כי במבט על השנה הקרובה, המניה תמשיך לספק תשואה נאה בשילוב עם סיכון נמוך יחסית. 

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה