לאומי שוקי הון על שטראוס: ”לאחר עליה של 30% מתחילת השנה המניה כבר מתמחרת את התוצאות”

השיפור בריווחיות בלט לחיוב רבעון שני ברציפות

חדשות ספונסר 13/08/2019 11:01

א+א-

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם התייחסות ראשונה לדוחות שטראוס:

שטראוס פרסמה תוצאות טובות הבוקר. מה שבלט לחיוב, זה רבעון שני ברצף, הינו השיפור ברווחיות. במחצית הראשונה של השנה הרווח התפעולי (ניהולי) עלה ב-7.4% למרות ירידה של 2.1% במכירות.

בתחום הקפה, בישראל החברה הציגה רבעון שני ברצף של ביצועים מאד חזקים. במחצית הראשונה הפעילות של הקפה עלתה ב - 3.3%, אך הרווח התפעולי זינק ב-44.2%. בברזיל לדעתנו החברה מתמודדת היטב עם תנאי מאקרו מאתגרים. המכירות ברבעון ירדו כ-6%, אך במונחי מטבע מקומי הן עלו 1.7%, כאשר יש לקחת בחשבון כי מחירי הקפה בברזיל ירדו לאחרונה בשל הירידה במחיר הקפה הירוק. הרווחיות התפעולית עמדה על 10.4%, ירידה בהשוואה ל-11% של הרבעון המקביל, אך עדיין תוצאה מרשימה ושיפור בהשוואה לרבעון הקודם. במזרח אירופה התוצאות ממשיכות להיות חלשות בשל תנאי תחרות מאתגרים ופיחות המטבעות. בכל מדינה באזור החברה הציגה ירידה במכירות במונחי מטבע מקומי, כאשר פיחות המטבעות החריף עוד יותר את השחיקה, וסך המכירות באזור ירדו כ-13%. השחיקה במחירים הובילה לירידה חדה ברווחיות התפעולית, מ-10.7% ל-7.9%, מה שהוביל לירידה של כשליש ברווח התפעולי. 

מגזר הבית ממשיך להציג תוצאות טובות, עם עלייה בנתח שוק בהשוואה לרבעון המקביל, מ-11.7% ל-11.9%. עם זאת, יש לציין כי ביצועי היתר מול השוק הואטו בהשוואה ל-2018 – במחצית הראשונה המכירות של המגזר עלו 2.2%, בהשוואה לגידול של 2.4% עבור השוק. למרות זאת, השנה החברה מצליחה להציג תוצאות חזקות בשל שיפור ברווחיות. נזכיר כי מחיר החלב כבר אינו מעיב על הרווחיות, ומנגד עליות מחירים של מוצרים תחת פיקוח, התייעלות וירידה במחירי חומרי הגלם הובילו לשיפור ברווחיות. שיעור הרווח התפעולי ברבעון השני עלה מ-8.9% ל-10%, ובמחצית מ-10.9% ל-11.4%. סך הכל הרווח התפעולי במגזר עלה ב-7.3% במחצית ו-15.4% ברבעון.

מטבלים וממרחים בינלאומי. השורה העליונה נותרה ללא שינוי, אך זו הושפעה ממכירות פעילות הסלסה ברבעון 3 2018. החברה מדווחת על צמיחה אורגנית של 9.8% ברבעון השני. כמו כן, עליות מחירים, מכירת פעילות הסלסה, ושיפור ביעילות הובילו לעלייה דרמטית בשיעור הרווחיות, מ-11.2% ל-16.7%. סך הכל הרווח התפעולי ברבעון זינק בכ-50%.

שטראוס מים (ללא המיזם בסין). התוצאות היו טובות, עם גידול של 6% במכירות, ושיפור ברווחיות התפעולית, מ-5.9% ל-7.4%.

פעילות המיזם בסין. הצמיחה לדעתנו ממשיכה לאכזב, עם עלייה מנוטרלת מטבעות של 5.7% בלבד, כאשר הרווח הנקי נותר ללא שינוי.

שורה תחתונה. סך הכל דוח טוב, כאשר החברה מציגה את יכולתה לנצל את הפורטפוליו הרחב שלה להביא צמיחה למרות נקודות של חולשה. עם זאת, נראה לנו כי לאחר תשואה של קרוב ל-30% מתחילת השנה, המניה כבר מתמחרת היטב את התוצאות, מה שבא לידי ביטוי באדישות היחסית שהמניה מפגינה הבוקר.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה