אפסילון על פנינסולה: בין חברות האשראי היקרות יותר בשוק

אייל שני, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות אפסילון, מתייחס לדוחות פנינסולה

חדשות ספונסר 13/08/2019 10:42

א+א-

אייל שני, סמנכ"ל השקעות בבית ההשקעות אפסילון, מתייחס לדוחות פנינסולה ואומר כי בשורה תחתונה הרווח הנקי ברבעון הגיע ל כ 8 מש"ח, אך בהינתן המשך צמיחה בתיק האשראי הרווח השנתי הצפוי ל 12 חודשים הקרובים מגיע לכ 40 מש"ח כאמור החברה נסחרת במכפיל של כ 11.5 ביחס לשווי השוק.

 

פנינסולה היא בין חברות האשראי היקרות יותר בשוק, אך המכפיל בהחלט ראוי לחברה שממשיכה באופן קבוע להציג צמיחה בתוצאות העסקיות.

 

פנינסולה פרסמה הבוקר את הדוחות לרבעון השני, המגמה הכללית נשמרת, תיק האשראי ממשיך לצמוח והסתכם ברבעון האחרון בכ 870 מש"ח המהווה צמיחה של כ 50% ביחס לרבעון המקביל אשתקד וצמיחה של 14% ביחס לרבעון הקודם. בנוסף, החברה פרסמה שנכון להיום תיק האשראי ממשיך לצמוח ועומד על 910 מש"ח כך שהרווח הנקי שהתפרסם הבוקר צפוי להמשיך ולגדול.

 

מרווח האשראי נטו של החברה נשחק מעט  אך נשמר ברמה גבוהה העומדת על 7.75%, מרווח אשראי משקף את ממוצע החברה ברבעונים האחרונים ,מנגד, ההפרשות להפסדי אשראי היו נמוכות ביחס לעבר והסתכמו בכ 0.5% בלבד מתיק האשראי .

 

לאחר הרבעון החברה הרחיבה את האגח מסדרה ב’ כך שעלויות המימון ממשיכות להשתפר, ההון העצמי בחברה הגיע לכ 185 מש"ח צמיחה של כ 30% ביחס לרבעון המקביל וזאת לאחר חלוקת דיבידנדים של 18 מש"ח שחולקו בשנה האחרונה, בנוסף החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד של 5 מש"ח אשר יחולק בחודש ספטמבר הקרוב.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה