חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: השיאים במניות ארה”ב תומכים במעבר לשווקים עם סטיית תקן נמוכה כמו ישראל

הקיצוצים והמיסים שתידרש כל ממשלה לעשות להקטנת הגירעון מצדיקים שמירה על מרכיב צמוד באג"ח המקומי

חדשות ספונסר 15/07/2019 12:38

א+א-

כלכלני הראל פיננסים מפרסמים היום את המלצות ההשקעה השבועיות שלהם ואומרים כי השבוע תיפתח עונת הדו"חות בארה"ב לרבעון השני של השנה, כאשר תחילה יפרסמו הבנקים (JPM בשלישי וBAC ברביעי) ובהמשך השבוע יפרסמו גם יתחילו חברות הטכנולוגיה (IBM ברביעי, ו-Microsoft בחמישי).

 

עד סוף השבוע נקבל תמונה ראשונית, לפחות בסקטור הבנקים. עדות פאוול בקונגרס ונתוני האינפלציה הנמוכים, הובילו את הבורסות המובילות בארה"ב לשיא בשבוע שעבר.S&P500  חצה את רף 3000 הנקודות ועלה בסיכום שבועי 0.78%, מדד נאסד"ק עלה 1% והדאו ג’ונס שחצה לראשונה את רף ה-27,000 נקודות עלה 1.52%.

 

שוק המניות המקומי פתח את השבוע בעליות וסגר פערים מול העולם, על רקע ההבנה שירידת הריבית בארה"ב  תתמוך בשווקי המניות בכלל העולם ותייצר רוח גבית חיובית גם אצלנו. אנו ממשיכים לראות את השוק המקומי כשוק אטרקטיבי בעל פוטנציאל תשואה גבוה ובעל סטיית תקן נמוכה  יותר משאר השווקים בעולם. 

 

יש הגיון להקצות חלק גדול יותר מהחשיפה המנייתית לישראל. במחצית הראשונה של 2019  הניב שוק המניות הישראלי תשואה נמוכה במקצת מהשוק האמריקאי –מה שמגדיל את הסיכויים לביצועי יתר בהמשך השנה, בדיוק כפי שהיה גם ב2018, כאשר בחישוב שנתי מדדי המניות בישראל הניבו תשואת יתר מול רוב ממדדי המניות בארה"ב ובעולם .

 

לאור זאת, המיקוד למחצית השנייה, הוא המשך השקעה במניות בשיעור גבוה, תוך מעבר לשוקי מניות בעלי סטיית תקן נמוכה, כדוגמת מניות ישראל. שוק המניות בישראל הינו אחד משוקי המניות הדפנסיביים בעולם, כאשר בשנה/שלוש שנים/חמש שנים, הוא הפגין סטיית תקן נמוכה משוקי המניות בארה"ב, אירופה, יפן והשווקים המתעוררים.

 

לגבי שוק האג"ח אומרים בהראל כי הקיצוצים והמיסים שתידרש כל ממשלה לעשות להקטנת הגירעון מצדיקים שמירה על מרכיב צמוד. בתחום האג"ח הדולרי - ציפיות להורדת ריבית הפד, תומכת במימוש רווחים ומעבר למח"מ קצר כדי להימנע מהפסדי הון.

 

מדד המחירים לצרכן שיפורסם היום (שני) צפוי להערכתנו לרדת ב 0.3%, בעקבות הירידה המהירה במחירי הפירות והירקות בסוף יוני . למרות המדד הנמוך, חשוב להערכתנו לשמור על חשיפה לאפיק הצמוד, לנוכח ההבנה כי הגירעון הגדול מאוד ייאלץ כל ממשלה שתיבחר לנקוט בשלל צעדים כמו העלאת מע"מ ומסים אחרים כדי לחזור לתוואי הגירעון היורד. האינפלציה ב12החודשים הבאים תסתכם להערכתנו ב1.2

 

שוק האג"ח הדולרי מושפע באופן קיצוני מהצפי האגריסיבי להורדות ריבית בארה"ב ב12-החודשים הקרובים. לאור זאת, להערכתנו, כיום יש יותר סיכון באג"ח חו"ל בטווחים ארוכים ובינוניים בארה"ב מאשר סיכוי, כפי שראינו כבר בשבוע האחרון כאשר הצפי להורדות ריבית בשנה הקרובה החל להתמתן, מה שהוביל לעליית תשואות לקראת סוף השבוע.

 

לכן ביתרות הדולריות כדאי לבחון מימוש של הרווחים הנאים מתחילת השנה וכניסה למחצית השנייה של 2019 עם מח"מ תיק אג"ח דולרי קצר יותר, ע"י שילוב פיקדונות דולריים וקרנות כספיות דולריות, כל עוד עקום האג"ח האמריקאי הפוך.

 

בשוק הישראלי, מדד האג"ח הכללי עלה 2.5% והאפיק הקונצרני ממשיך במגמה החיובית. מתחילת השנה מדד התל בונד תשואות שקלי עלה %9.5 ומדד התל בונד תשואות צמוד עלה %57. לנוכח מבנה עקום האג"ח המקומי התלול , בישראל יש עדיפות להתמקד במח"מ בינוני ואסטרטגיה של "גלישה על העקום" ע"י אחזקת אג"חים עד לפדיון .

 

השקעה בתיק אג"ח מפוזר לפדיון מאפשרת לא רק פיזור למספר גבוה של אג"חים שקלים וצמודים ורמת וודאות גבוהה יותר לגבי התשואה לפדיון, אלא מאפשרת ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות.

 

המגמה החיובית בשווקים נתמכת על ידי הצפי להורדות ריבית בעולם בהמשך השנה, יציבות בריבית המקומית וציפיות אינפלציה בתחום הנמוך של היעד. מצד שני, כל אלה עשויים להוביל גם לתנודתיות גבוהה יותר של השווקים במחצית השנייה. לאור זאת אנו מתמקדים כיום בהסטה למניות ישראל לצד ארה"ב ,אחזקה באג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים-בינוניים לפדיוןו חשיפה לדולר במח"מ קצרצר.

 

אחרי הביצועים החזקים מתחילת השנה, נראה כי המחצית השנייה תהיה תנודתית יותר ולכן יש לבנות תיק שערוך ומוכן גם לזעזועים, שיאפשר ללקוחות להתמיד בהשקעה. להערכתנו, דרך נכונה להיחשף למניות בארץ הינה דרך קרן נאמנות המאפשרת חשיפה מנייתית בפיזור רחב וללא מגבלות למדד או סקטור. עבור רוב הלקוחות, אג"ח לפדיון פיזור רחב מהווה פתרון להתמודדות עם תנודתיות ומקנה מידה של וודאות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה