חדשות אנליסטים

אפסילון: ”מכפילי המניות ב-S&P500 אינם גבוהים”

"אנו עדיין רואים בסקטור הנדל"ן אטרקטיבי, אך בצורה מתונה יותר מתחילת השנה, זאת נוכח העליות החדות שרשם"

חדשות ספונסר 03/07/2019 11:01

א+א-

אייל שני, סמנכ"ל השקעות באפסילון מתייחס היום למצב השווקים ואומר כי שווקי העולם סגרו חצי שנה מצוינת לאחר הסיום הצורם של 2018. נתוני המאקרו שפורסמו לאחרונה ממשיכים להציג חולשה כלכלית, מה שלדעתנו תומך בהותרת הריביות הנמוכות בעולם ואפשרות להפחתות ריבית בהמשך.

עם זאת, הפחתת ריבית בארה"ב מתומחרת לדעתנו בצורה אגרסיבית מידי בשווקים אך נותנת בשלב זה כר פורה להמשך עליות בשוק המניות. בסופו של דבר מכפילי המניות ב-S&P500 אינם גבוהים והאפשרות להפחתת ריבית למעשה מייצרת אטרקטיביות באפיק המנייתי, זאת בייחוד כאשר התשואות על האג"חים הופכות לאטרקטיביות פחות.

 

בזירה המקומית, אנו מעריכים כי לא נראה העלאת ריבית בקרוב, זאת למרות שהאינפלציה עלתה לרמה של אחוז וחצי מתחילת השנה. בראייה קדימה לסוף 2019, אנחנו רואים את האינפלציה מתמתנת גם בישראל עם אפשרות להמשך התחזקות השקל.

 

בחלוקה לסקטורים, אנו עדיין רואים בסקטור הנדל"ן אטרקטיבי, אך בצורה מתונה יותר מתחילת השנה, זאת נוכח העליות החדות שרשם. גם הסקטור הפיננסי, לרבות חברות הביטוח והאשראי החוץ בנקאי, נראה כמעניין להשקעה ועשוי לספק תשואה נאה לאורך זמן.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה