קסם מקבוצת אקסלנס: חשש כי הפחתות ריבית הפד לא יקזזו השפעת מלחמת הסחר

לפי סקר בלומברג 25% מהכלכלנים נותנים סיכוי ל’פיצוץ’ בשיחות הסחר שיוביל להטלת מכסים נוספים

חדשות ספונסר 27/06/2019 11:30

א+א-

רינת אשכנזי, מנהלת מחקר המדדים בקסם מבית אקסלנס, מתייחסת לועידת ה-G20 הצפויה להיפתח בסוף השבוע ואומרת כי המקורבים לטראמפ לוחצים עליו להפגין גמישות ולא להתעקש על דדליין מוגדר כדי להכריז על סבב נוסף של מכסים.

 

בבתי ההשקעות חוששים כי הפחתות ריבית הפד לא יצליחו לקזז את השפעת מלחמת הסחר, במידה ותסלים. לפי החישובים של Bloomberg Economics, הסכם הסחר בין ארה"ב לסין יחסוך לכלכלה העולמית 1.2 טריליון דולר. זהו אומדן להפסד תוצר אפשרי בעקבות הטלת מכסים חדשים על יתר הסחורות מסין, שכנראה תגרור גם ירידות בשווקים.

 

חלק מהמדינות באסיה דווקא מרוויחות ממלחמה מול סין. ארה"ב הגדילה את היבוא שלה מדרום קוריאה, טייוואן ווייטנאם כחלופות לאותם מוצרים סינים שחויבו במכס. בנוסף אנו נחזה בבריונות בשווקים, האנליסטים בוול סטריט מכנים את התנהגות שוק האג"ח כבריונות’ נגד הפד.

 

לטענתם, הפד נמצא במלכוד כשהשווקים מחייבים אותו להפחית את שיעור הריבית, אף על פי שהכלכלה עדיין יציבה יחסית. השאלות הן האם עליו להיכנע, האם להפחית ברבע אחוז או ביותר. האם מדובר בחולשה זמנית או שמא, השווקים ידחקו את הפד לבצע מחזור שם של הפחתות.

 

כמו כן, לפי סקר בלומברג 50% מתוך 35 הכלכלנים שנשאלו מאמינים כי ניתן יהיה להגיע להפסקת אש, כשהמכסים שכבר הוטלו יישארו על כנם עד הסבב הבא של שיחות. 20% נותנים לעסקה חלקית במסגרתה יבוטלו המכסים. 25% נותנים סיכוי ל’פיצוץ’ בשיחות הסחר שיוביל להטלת מכסים נוספים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה