חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”ירידת התשואות החדה בארה”ב והעליות במניות בעולם, תומכים באג”ח ומניות ישראל”

חשיפה לשוק המניות בישראל נכונה לנוכח העובדה שהריבית בישראל לא צפויה לעלות ותשואות האג"ח יישארו נמוכות

חדשות ספונסר 24/06/2019 10:51

א+א-

פאוול סיפק לשוק בארה"ב את מה שהוא רצה לשמוע, כך שאין פלא שמדד ה-S&P500 העפיל לשיא ועלה בכ-2% בשבוע האחרון.

 

בהסתכלות קדימה לשנים הבאות נראה שקיימים יתרונות בולטים לשוק המניות הישראלי – שוק המאופיין בדפנסיביות ובתנודתיות נמוכה יותר משאר שוקי העולם. בנוסף, תמחור שוק המניות הישראלי אטרקטיבי יותר (במונחים היסטוריים וגם בהשוואה לשווקים מתקדמים אחרים), הכלכלה צומחת חזקה והריבית נמוכה, מקנות לישראל עדיפות.

 

להערכתנו, חשיפה לשוק המניות בישראל נכונה לנוכח העובדה שהריבית בישראל לא צפויה לעלות ותשואות האג"ח יישארו נמוכות כך שיותר ויותר משקיעים יבינו כי הגדלת חלקן של המניות בתיק ההשקעות הן כורח המציאות. הגדלת רכיב המניות בציבור בשוק בעלת סחירות נמוכה כמו ישראל צפויה לתמוך משמעותית בביצועי השוק.

 

בישראל מח"מ בינוני ורכישה של תיק אג"ח לפדיון מספקים פתרון אידאלי לתנודתיות; בדולר - מח"מ קצרצר/קרנות כספיות דולריות

 

ירידת התשואות החדה בשוק האג"ח האמריקאי בשבועיים האחרונים הובילה לכך שהשוק בארה"ב כבר מגלם צפי אגרסיבי ל 3 הורדות ריבית כבר השנה. אם זה מה שכבר מתומחר בשוק האג"ח האמריקאי, אז המסקנה המתבקשת היא שיש כיום יותר סיכון באג"ח לטווחים ארוכים ובינוניים בארה"ב מאשר סיכוי ולכן ביתרות הדולריות אנו ממליצים להתמקד במח"מ קצר כדוגמת אג"ח קצרצר וקרנות כספיות דולריות.

 

מנגד, שוק האג"ח בישראל נהנה ממבנה עקום תלול – לכן בישראל יש עדיפות לשמירה על מח"מ בינוני. אנו ממליצים לשמור על תיק אג"ח מאוזן בין צמודים לשקלים וזאת מתוך הבנה כי בתקופות של תנודתיות, ביצועי האפיק הצמוד טובים יותר. חשוב לזכור כי יש לא מעט סיבות שעשויות לשמור על אינפלציה בשנה הקרובה – כולל מהלכים של הממשלה לצמצום הגירעון (העלאת מסים, מע"מ וכו’) ולכן חשוב לשמור על חשיפה גם לצמודים. אנו ממשיכים להעדיף צמודים במח"מ בינוני ומעלה ולהימנע מצמודים קצרים.

 

לנוכח האפשרות להמשך תנודתיות אחרי ביצועים חזקים של האפיק הקונצרני, אנו שבים ומדגישים את היתרונות של רכישת תיק אג"ח לפדיון. רכישה כזו מאפשרת לא רק פיזור למספר גבוה של אג"חים שקלים וצמודים ותשואה לפדיון ברורה, אלא מאפשרת ללקוח לצלוח בקלות רבה יותר תקופות של תנודתיות. יש עדיפות לתיק אג"ח שמאפשר למצות את האפשרות לדחיית מס לטווח הארוך ביותר שניתן., ע"י גלגול התיק לתקופה נוספת ללא צורך בפעילות אקטיבית של הלקוח, או אירוע מס.

 

להערכתנו, דרך נכונה להיחשף למניות בארץ הינה דרך קרן נאמנות אשר מאפשרת חשיפה מנייתית בפיזור רחב וללא מגבלות למדד או סקטור ספציפי. עבור רוב הלקוחות, רכישת אג"ח עד לפדיון בפיזור רחבה, מהווה פתרון טוב להתמודדות עם התנודתיות ולהקנות מידה של וודאות בשוק לא וודאי, תוך ניצול יתרונות דחיית מס.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה