ארה”ב ממשיכה את המגמה החיובית בפתיחת שבוע המסחר

שלל הצעות רכש ומיזוגים בארה"ב; אסיה ננעלה בעליות שערים על רקע נתוני מאקרו חזקים בסין; מגמה חיובית באירופה

חדשות ספונסר 10/06/2019 12:12

א+א-

שבוע המסחר בארה"ב צפוי להפתח בעליות שערים ולהמשיך את המגמה החיובית מהשבוע שעבר. מדד הדאו ג’ונס חוזר למסחר לאחר רצף עליות בן 5 ימים, הארוך ביותר מאז ינואר. ביום שישי פורסם דו"ח תעסוקה חלש לחודש מאי בו נוצרו 75 אלף משרות בלבד. הנתון החלש העלה את האפשרות להורדת ריבית עוד השנה.

 

למרות דיווחים עוד ביום שישי, בשבת פורסם שארה"ב הגיעו להבנות עם מקסיקו בנוגע למכסים ובשל כך הטלת מכס בגובה 5% לא תקרה בסופו של דבר, עוד קטליזאטור שנותן רוח גבית לשוק. הנפט עולה קלות לאחר שערב הסעודית ורוסיה יתמכו בקיצוץ התפוקה לפחות עד לסיום השנה.

 

אסיה ננעלה בעליות שערים לאחר שיצאו נתונים טובים מהצפוי בסין, הבורסה בהונג קונג נסגרה בעליות של 2.27% ומדד הניקיי היפני עלה 1.2%. באירופה מגמה חיובית, צרפת עולה 0.35% ואילו בגרמניה אין מסחר היום לרגל חג.

 

מניות בכותרות

יוניטד טכנולוגי (UTX) עולה 3% במסחר המוקדם לאחר שבסוף השבוע פורסם שהיא תרכוש את ריית’און (RTN) בעסקת מניות. בתגובה מזנקת מניית רייתאון 8.6% במסחר המוקדם.

 

סיילספורס (CRM) רוכשת את חברת האנליטיקה טאבליאו סופטוור (DATA) בעסקת מניות. כל בעל מניות של טאבליאו יקבלו 1.103 עבור כל מניה שהם מחזיקים, פרמיה של 42 סנט על מחיר הסגירה של יום שישי האחרון. מניותיה של טאבליאו מזנקות כ 33% במסחר המוקדם.

 

חברת הקנביס טילריי (TLRY) סגרה עסקה עם בעל מניות הרוב, קרן פיטר טייל למכירת חלקה של הקרן בהדרגה בשנתיים הקרובות. פריווטר הולדינגס הינה קרן הון סיכון ממוקדת קנביס והיא זו שהקימה את טילריי ב 2013. בעקבות הידיעה על העסקה מזנקת טילריי מעל 15% במסחר המוקדם.

 

ספארק טרפיוטיקס (ONCE) יורדת כ-12% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על עיכוב נוסף בעסקת הרכישה שלה ע"י רוש. העסקה מוערכת ב-4.3 מיליארד דולר במזומן.

 

מייקרוספט (MSFT) חשפה את קונסולת הדור הבא של XBOX. החברה מסרה שהקונסולה תהיה פי 4 יותר חזקה מהגרסה הנוכחית והיא צפויה להגיע לחנויות קראת עונת החגים של 2020.

 

קראפט היינץ (KHC) הודיעה כי סיימה את התחקיר בנוגע לחשבונאות הפיננסית שלה ושינתה את הנהלים עקב כך. נזכיר שמניותיה של החברה התרסקו חזק בעקבות חקירה פדרלית בנושא מוקדם יותר השנה.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה