חדשות אנליסטים

ווליו בייס: אפסייד של 50% למניית דוניץ

"אנו נותרים בהמלצת קנייה במחיר יעד של 115 ₪ למנייה, לפי מודל שמרני שמהוון את הרווח הגולמי הצפוי של החברה בפרויקטים בביצוע ואת שווין הריאלי של חלק מהקרקעות עם תב"ע"

חדשות ספונסר 07/04/2019 13:05

א+א-

האנליסט שי ליפמן מווליו בייס מתייחס היום לתוצאות של קבוצת דוניץ בשנת 2018 ומעלה את מחיר היעד ל-115 ₪ למניה. " אנו נותרים בהמלצת קנייה במחיר יעד של 115 ₪ למנייה (אפסייד של כ-50%), לפי מודל שמרני שמהוון את הרווח הגולמי הצפוי של החברה בפרויקטים בביצוע ואת שווין הריאלי של חלק מהקרקעות עם תב"ע", כותב ליפמן.

 

האחים דוניץ בע"מ הנה חברה משכנת הפעילה בייזום נדל"ן למגורים בישראל. החברה פעילה למעלה מחמישים שנים, דוניץ עוסקת בייזום, תכנון, פיתוח, בנייה, שיווק ומכירה של פרויקטים לבנייה למגורים, בעיקר באזורי ביקוש במרכז הארץ. החברה בונה כיום את פרויקט ההתחדשות העירונית הגדול בישראל- קרית האמנים בראשון לציון - פינוי ובינוי של 1,386 יח"ד חלף 276 מפונים.

 

החברה רשומה בפנקס הקבלנים כקבלן לעבודות הנדסה בנאיות ומסווגת בסיווג ג- 5, המאפשר לה לבצע עבודות בנייה בהיקף בלתי מוגבל. אנו מייחסים חשיבות רבה לכך שהחברה מנהלת ומבצעת את הפרויקטים שלה, כך היא מיטיבה לשלוט על ביצוע הפרויקט הן ברמת האיכות והן ברמת התקצוב ויכולה להגדיל את הרווחיות. לאור העובדה שהשחקנים בתחום הביצוע היום נחלשו ליכולת הבנייה העצמית חשיבות רבה.

 

הפרויקטים של החברה מאופיינים בקהל יעד של מעמד הביניים ומעלה, אשר צורך דירות שמחירן נע סביב 2-2.75 מיליון ₪ ליח"ד, ולכן לפעילות מחיר למשתכן שאינה מאופיינת בסביבת מחירים זו אין השפעה ישירה על הביקוש לדירות אותן החברה בונה. החברה פעילה גאוגרפית בין אשדוד לפתח תקווה, כשלחברה מאסה של פרויקטים באזור המרכז, בעיקר בראשון לציון, אשדוד וגני תקווה.

 

לחברה מלאי קרקעות נרחב אותן רכשה בעבר )בין 1977 - 2011 (. על קרקעות אלו קיימת תב"ע בתוקף לבניית 1,433 יח"ד )בראשון לציון, אשדוד, גבעת שמואל ועוד( שצפי המסירה שלהן נע בין 2020-2027 . בנוסף בבעלות החברה קרקעות לעוד כ- 1,083 יח"ד שנמצאות בשינויי ואישורי תב"ע. כשחלק מהם מהווים שני פרויקטים של התחדשות עירונית בתל-אביב ובגבעתיים.

 

המימון של החברה נובע משני מקורות: הליווי הפיננסי (בנק לאומי) של הפרויקטים אותם היא מבצעת, עלות הכסף של דוניץ היא נמוכה ונעה בין פריים + 0.3% לפריים + 0.7% . באוקטובר 2017 גייסה החברה אג"ח שקלי (המיר) בתשואה של כ- 2.2% לטווח בינוני. פרמטרים אלו מצביעים על החוסן הפיננסי של החברה.

 

החברה דיווחה לאחרונה כי היא מנהלת מו"מ עם חברת גינדי לרכישת שני פרויקטי פינוי בינוי שלה באזורי ביקוש )גבעתיים ורמת השרון(, אנו רואים בחיוב את שאיפת החברה להתרחב בתחום הפינוי בינוי בו היא חלוצה ובעיקר באזורים בעלי ביקוש קשיח כמו גבעתיים ורמת השרון.

 

אנו נותרים בהמלצת קנייה במחיר יעד של 115 ₪ למנייה (אפסייד של כ-50% ), לפי מודל שמרני שמהוון את הרווח הגולמי הצפוי של החברה בפרויקטים בביצוע ואת שווין הריאלי של חלק מהקרקעות עם תב"ע. להערכתנו החזקה בחברה המנוהלת היטב )בהובלה של ניסים אחיעזרא מנכ"ל החברה ובעל מניות(, שנמצאת בתחום בצמיחה, יוזמת וצומחת בקצב נאה, בעלת מדיניות חלוקה של 50% מהרווח הנקי כדיבידנד, מחזיקה בארסנל נאה של קרקעות לעשור הבא ומובילה בתחום ההתחדשות העירונית, היא תוספת מתבקשת לתיק ההשקעות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה