חדשות אנליסטים

אפסילון: לאחר שייחתם הסכם הסחר השוק עשוי לעבור מימוש רווחים בטווח הקצר

השווקים ימשיכו להיות קשובים להתפתחויות בכל הנוגע להסכם הסחר, אולם יש לקחת בחשבון שמדדי ארה"ב נמצאים כעת קרוב מאוד לשיא כל הזמנים

חדשות ספונסר 04/04/2019 10:43

א+א- 1

ליאור וידר מנהל השקעות בכיר בבית ההשקעות אפסילון מפרסם היום את הסקירה השבועית ואומר כי וול סטריט סגרה אמש בעליות שערים קלות בהובלת מדד הנאסד"ק שבלט לטובה, והשלימה חמישה ימי עליות רצופים. המומנטום החיובי נרשם לאחר שנראה שההסכם הסחר קרוב מתמיד, וזאת לאור הציטוט מאתמול של ראש לשכת המסחר האמריקאית שאמר ש: "90% מההסכם הושלם, אבל ה- 10% האחרונים הם החלק הקשה ביותר".

 

נראה כי נציגי הממשל הסיני והאמריקאי הגיעו להסכמות במרבית התחומים ונותרו מספר מועט של נקודות חיכוך וביניהם הדרישה של סין להסרת מכסים על סחורות סיניות והבקשה של ארה"ב להסדרת מנגנון אכיפה להסכם. הערב צפויים טראמפ וסגן נשיא סין ליאו הי להפגש להמשך שיחות הסחר לפני סגירה סופית של ההסכם.

 

בגזרת הברקזיט בבריטניה לא נרשמה התקדמות משמעותית בימים האחרונים, ושתי המפלגות הגדולות ממשיכות בדיונים על מנת להגיע להסכם יציאה מסודר שיוכל לזכות ברוב בפרלמנט, לאחר שזה הצביע נגד היציאה מהאיחוד האירופי ללא הסכם. למרות הסאגה הלא נגמרת בלונדון, מדדי המניות באירופה בכלל ובבריטניה בפרט, עלו גם אתמול, וגם הם השלימו רצף של כמה ימי עליות רצופים ומרשימים, וזאת למרות מספר נתוני מאקרו שליליים שהתפרסמו בתחילת השבוע.

 

בגזרה המקומית, אמש הושלם השלב המוסדי של ההנפקה המעניינת של השנה עד כה, וחברת ישראכרט הונפקה לפי שווי של 2.7 מיליארד ש"ח. בהנפקה נרשמו ביקושים גבוהים במיוחד של כ- 2.5 מיליארד ש"ח, מתוכם הבנק החליט להיענות לבקשות בהיקף של כ-1.6 מיליארד שקל לרכישת כ- 58% ממניות החברה, במחיר הגבוה בכ- 8% ממחיר המינימום.

 

כרגע נראה כי השווקים ימשיכו להיות קשובים להתפתחויות בכל הנוגע להסכם הסחר, אולם יש לקחת בחשבון שמדדי ארה"ב נמצאים כעת קרוב מאוד לשיא כל הזמנים ולדעתנו בהחלט ייתכן תרחיש של "קנה בשמועה, מכור בידיעה", ולאחר שייחתם ההסכם השוק עשוי דווקא לעבור מימוש רווחים לפחות בטווח הקצר, וזאת כשצריך לזכור כי מדד ה- S&P500 השלים זינוק של כמעט 15% מתחילת השנה ועלייה של כ- 22% מאז התחתית שנרשמה בסוף דצמבר אשתקד.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    סיכום שלי מצב נוכחי של השווקים|13|

    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    ספונסר 04/04/2019 11:43