דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון קרדיט: יח"צ

לאומי שוקי הון: במהלך השנה הכוחות הפועלים לתיסוף השקל יחזרו להיות דומיננטים

הודעת הריבית ה"יונית" של הפד מחזקת את ההערכה כי תוואי העלאות הריבית של בנק ישראל צפוי להיות איטי; ממשיכים להמליץ על השקעה במח"מ של כ-5 שנים

חדשות ספונסר 03/02/2019 12:12

א+א-

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, מפרסם הבוקר את הסקירה השבועית ואומר כי נתוני המדד המשולב מצביעים על התכנסות סביבת הצמיחה הנוכחית לכיוון פוטנציאל הצמיחה של המשק (כ-3%). בדומה למדד המשולב, גם סקר החברות של בנק ישראל לרביע הרביעי של 2018 מצביע על התרחבות בפעילות העסקית אך תוך האטה קלה בקצב.

 

הגורמים שהביאו לעצירה בהתחזקות השקל בשנת 2018 צפויים להתברר כזמניים, וככל שנתקדם במהלך השנה נראה שיחזרו להיות דומיננטיים הכוחות הפועלים לתיסוף השקל.

 

בעולם, דו"ח התעסוקה לחודש ינואר בארה"ב המשיך להצביע על תוספת משרות מרשימה. שיעור האבטלה עלה מעט, אך ככל הנראה על רקע השבתת הממשל והוא עדין נמוך בראייה היסטורית. הנתונים החזקים, אך הלא אינפלציוניים, יאפשרו לפד להמשיך ולהשהות בחודשים הקרובים שינויים בריבית.

 

הפד ביצע השבוע סיבוב פרסה מרשים בהודעת הריבית ביחס להודעת הריבית הקודמת מחודש דצמבר ואימץ גישה "יונית" לחלוטין, אם כי עדיין לא ניתן לפסול העלאת ריבית אחת נוספת במהלך השנה. הורדות ריבית בארה"ב צפויות רק אל תוך שנת 2020 ובמידה והאטה אכן תחריף.

 

אינפלציית הליבה בגוש היורו ממשיכה להיות רחוקה מהיעד, כפי המצב בחמש השנים האחרונות. כתוצאה מכך, סביר להניח שה ECB לא יפעל להידוק מוניטרי משמעותי בזמן הקרוב.

 

על שוק האג"ח המקומי אומרים בלאומי כי רשם ביצועים מרשימים בחודש האחרון לצד התחזקות משמעותית של השקל. הודעת הריבית ה"יונית" של הפד השבוע מחזקת את ההערכה כי תוואי העלאות הריבית של בנק ישראל צפוי להיות איטי ואולי אף איטי מאוד. לפיכך ממשיכה להיות מומלצת השקעה במח"מ של כ – 5 שנים.

 

בלאומי ממליצים על אחזקה מאוזנת בין שקלים לא צמודים לצמודי מדד, תוך השקעה במח"מ ארוך יותר באפיק השקלי הלא צמוד. כמו כן מומלצת אחזקה סינתטית באפיק השקלי הלא צמוד על רקע ירידת תשואות חדה יחסית בבטן העקום בחודש האחרון.

 

שוק האג"ח הקונצרני סיים בעליות חודש תנודתי במיוחד במהלכו נרשמו ירידות שערים חדות בראשית החודש ותיקון מרשים במהלך המחצית השנייה של החודש. הגיוס הקונצרני החודש היה נמוך מזה כ 5 שנים. השיפור בשוק במהלך החודש האחרון צפוי, ככל הנראה, להגביר את ההנפקות של חברת בדירוגים נמוכים יותר בתקופה הקרובה. ממשיכים להמליץ על הגדלת החשיפה לאג"ח בדרוג גבוה.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה