חדשות אנליסטים

יניב חברון, אלומות: ”השבוע הכי קריטי לרבעון הקרוב”

בשוק המקומי סיכון המח"מ יעלה ככל שנתוני המאקרו בארה"ב יצליחו להרגיע את המשקיעים

חדשות ספונסר 29/01/2019 11:28

א+א-

יניב חברון, אסטרטג ראשי של בית ההשקעות אלומות מפרסם היום את סקירתו השבועית ואומר כי זה כנראה השבוע הכי קריטי לרבעון הקרוב: זה השבוע שבו אפל, פייסבוק מיקרוסופט ואמזון יפרסמו דוחות. 4 החברות האלו ביחד שוות מעל 2.7 טריליון דולר!!! ואומנם לכל אחת מהן את יש את הבעיות שלה, אבל ביחד הן מסמלות את שנות עשור הצמיחה המטורף שהגיח אחרי המשבר ב-2008.

 

זה השבוע שבו תתקבל החלטת ריבית של הפד – אומנם הריבית בארה"ב לא תשתנה אבל המשקיעים בהחלט ירצו לקבל איתות חיובי לגבי אותה ידיעה שפורסמה בוול סטרייט ג’ורנל שאומרת כי פקידים בפד בוחנים מתי לעצור או להאט את צמצום המאזן.

 

זה השבוע שבו יתפרסם ה-PCE ויראה האם האינפלציה בארה"ב באמת מצויה בנקודת איזון ויכולה לאפשר לפד לבלום את העלאות ריבית לפחות בשלב זה. זה השבוע שבו נדע האם סגן נשיא סין אכן יגיע ליומיים לוושינגטון לשיחות של יומיים בנושא הסכם הסחר בין סין וארה"ב.

 

זה השבוע שבו יתפרסמו שלל נתונים משוק הנדל"ן האמריקאי המקרטע. זה השבוע שבו אולי נקבל קצת יותר אור לגבי האפשרות שתעשיית הנפט בוונצואלה יום אחד תחזור לעצמה.

 

בשוק המקומי, סיכון המח"מ יעלה ככל שנתוני המאקרו בארה"ב יצליחו להרגיע את המשקיעים. להערכתנו הטון של בנק ישראל יהפוך לניצי יותר בתוך רבעון. כפי שאנחנו כותבים מזה חודש - הפוזיציה הדולרית מאבדת אטרקטיביות בעקבות כיוונים מנוגדים של בפד ובנק ישראל. הכותרות בעיתונים מדברות כבר על הקושי הבלתי אפשרי איתו יצטרך להתמודד שר האוצר הבא. השורה התחתונה היא שתמחור עליית המיסים כבר בהתהוות.

 

בשוק הגלובלי, העקום האמריקאי מתקשה לחזור למצב נורמלי – חדשות טובות בשבועות הקרובים עשויות להחזיר אותו למצב נורמלי ואג"ח 10 שנים אמריקאי יוכל לחזור ל3% בחודשים הקרובים.

 

ההמלצה החיובית על סין ללא שינוי, שוק המניות שם ממשיך להיות אטרקטיבי, אבל הסיכון של מלחמת הסחר עדיין לא הופחת. המניות שם ינועו ע"פ החדשות מהשיחות המחודשות בין שתי המעצמות.

 

 

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה