חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”התרופה לשוק התנודתי – שילוב אפיקי השקעה”

אחרי ינואר החזק ממתינים בשווקים לשמוע מה יגיד הבנק המרכזי האמריקאי בהחלטת הריבית השבוע; באג"ח מעדיפים להתמקד בחברות איכותיות ובדירוגים גבוהים

חדשות ספונסר 28/01/2019 11:34

א+א-

הראל פיננסים מפרסמים היום המלצות השקעה שבועיות לשוק ההון ואומרים כי למרות פתיחה מהוססת של השבוע החולף, אפקט ינואר עדיין הורגש בשווקים בשבוע החולף. S&P 500 ירד ב-0.2%, אך מסכם עלייה של 6.3% מתחילת 2019; הנאסד"ק הוסיף 0.1% השבוע, ו-8% מתחילת השנה; הדאקס 30 הגרמני עלה ב-0.7%, וב-6.9% השנה; הניקיי היפני הוסיף 0.5%, ו-3.8% מתחילת השנה; ואילו ההאנג סנג בהונג קונג עלה ב-1.8%, וב-6.7% מראשית השנה. 

 

בבורסה המקומית, מדד ת"א 35 עלה השבוע ב-0.1%, וב-4.3% מתחילת 2019. מדד SME60 הוסיף השבוע 1.5%, ו-9.5% מראשית השנה; מדד הבנקים עלה ב-2.9%, וב-4.5% מתחילת השנה; ואילו מדד הנפט והגז אמנם ירד ב-0.4% השבוע, אך רשם עלייה של 6.8% מתחילת 2019.

 

השבוע נמשיך לעקוב אחר עונת הדוחות של החברות בארה"ב, כאשר השבוע צפויים דוחות של כמה מהחברות המובילות בהן אפל, פייסבוק וקואלקום. בשבוע החולף בלטה מניית אינטל בירידה, לאחר שדיווחה על הכנסות רבעוניות נמוכות מהצפוי על רקע ההאטה בסין וחולשה בביקוש לשבבים למרכזי נתונים ומודמים.

 

אנחנו ממשיכים להתמקד בשוק המניות בישראל הנהנה משילוב ייחודי של: משק חזק וצומח, אינפלציה נמוכה, ריבית נמוכה ומחירי מניות זולים מהממוצע הרב שנתי. להערכתנו ברמות התמחור הנוכחיות, מי שמסתמך על הנתונים שמתפרסמים ולא צופה מיתון עולמי או הרעה משמעותית, צריך לשמור על פוזיציה מנייתית גבוהה יחסית.

 

לגבי תחום האג"ח אומרים בהראל כי בשוק המקומי, רמות המחירים היחסיות באג"ח הקונצרניות המקומיות מהוות נק’ כניסה נוחה וישנן לא מעט הזדמנויות לאחר הירידות של חודש דצמבר. למרות שבשבוע האחרון ראינו התעוררות בדירוגים הנמוכים, אנו מעדיפים להתמקד באיגרות חוב של חברות איכותיות ובדירוגים גבוהים באג"ח.

 

כמו כן, להערכתנו אחזקה של אג"חים לפדיון מספקת פתרון טוב למשקיעים החוששים מעליית תשואות ותנודתיות. בשבוע החולף נמשכו התיקון החיובי וסגירת המרווחים באפיק הקונצרני גם מחוץ לישראל בכל הדירוגים. התשואות הממשלתיות בארה"ב ל-10 שנים נשארו כמעט ללא שינוי ברמה של כ-2.7%. עדיין התשואות במח"מ הקצר גבוהות מהתשואות במח"מ בינוני, מה שיוצר עדיפות לחלק הקצר של העקום למי שמחפש פתרון ליתרות דולריות. זו הסיבה שאנו מתמקדים בפתרונות דולרים קצרים כדוגמת קרנות כספיות או פיקדונות דולריים.

 

השבוע ארה"ב צפויה לרכז עניין רב על רקע הדו"חות של כמה מחברות המובילות בעולם וכן הודעת הריבית הצפויה. ההערכה היא שהריבית לא תעלה, אך בשווקים ממתינים לשמוע כיצד יתבטא יו"ר הפד פאואל לגבי קצב עליית הריבית בהמשך השנה. השווקים מתמחרים סיכוי לעליית ריבית אחת נוספת בארה"ב, בעוד שתחזית הבנק המרכזי עדיין גבוהה יותר.

השאלות שחייב לשאול את עצמו כל מי שמנהל תיק השקעות הן האם הנתונים הכלכליים השתנו משמעותית? כנראה שלא. האם צפויים גם חודשים שליליים השנה? כנראה שכן. מה כן השתנה? התשואות באג"חים (שעלו) ורמת המכפילים (שירדה).

 

בטווח הקצר, נראה כי הפסיכולוגיה ממשיכה להוביל את השווקים, אך בטווח הארוך הכלכלה תנצח. המענה לתקופה בה המצב הכלכלי טוב והתנודתיות גבוהה - שילוב אפיקי השקעה.

 

אנו ממליצים לשמור על מבנה תיק מפוזר "פשוט ונורמלי" שמכיל את כל האפיקים: אג"ח מדינה, אג"ח קונצרני מדורג, מניות בארץ, מניות בחו״ל וגם מט״ח כדי לאזן את התנודתיות. לרוב הלקוחות לא מתאים לנסות ולהמר על רכיב אחד בודד – ההסתברות לטעות במקרה הזה גדולה יותר וכך גם הסיכוי של הלקוח "לברוח" ברגע הכי לא נכון.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה