חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון: מהלך היחלשות השקל קרוב למיצוי ולכן מומלצת הקטנת החשיפה לאג”ח דולרי

"שוק האג"ח הממשלתי המקומי פתח את שנת 2019 במגמה חיובית בניגוד למגמה בשנת 2018"

חדשות ספונסר 06/01/2019 10:55

א+א-

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, מפרסם היום את הסקירה השבועית ואומר כי  דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר בארה"ב היה חזק במיוחד הבליט את תוספת המשרות לצד עלייה בשיעור ההשתתפות בכוח העבודה ועלייה של השכר לשעה בקצב שיא של קרוב לעשור. נראה כי חששות השוק ממיתון מוגזמות.

 

כלכלת ארה"ב אולי מתקררת מעט כפי שהבליט השבוע מדד ה ISM אולם עדיין מדובר בצמיחה נאה ביחס לפוטנציאל ולכן נראה כי הפד יוסיף ויעלה את הריבית לפחות פעם אחת במהלך המחצית הראשונה של שנת 2019.

 

הלמ"ס הפחיתה במעט את תחזית הצמיחה לשנת 2018 לרמה של 3.2% המשקפת את התכנסות הצמיחה לפוטנציאל הצמיחה של המשק תוך צמיחה לנפש הדומה לממוצע הצמיחה במדינות ה OECD.

 

צמיחת מרבית רכיבי הצריכה הפרטית האטה בשנת 2018. מרבית האינדיקטורים מצביעים על כך שקצב הצמיחה המתון צפוי להימשך.

 

בנק ישראל יפרסם ביום ב’ הקרוב את הריבית לראשונה תחת הנגיד החדש פרופסור אמיר ירון. לא צפוי שינוי בריבית אולם המסר מההודעה צפוי להצביע על המשך העלאות ריבית במהלך השנה בקצב של 1 – 3 העלאות לאורך השנה הקרובה.

 

לאחר תקופה השקל חזר השבוע להיות מטבע מוביל במסחר מול הדולר. זאת למרות מספר ימים של ירידות חדות בשוקי המניות בארה"ב, ירידות שבדרך כלל היו בקורלציה עם היחלשות השקל.

 

אג"ח ממשלתי

 

ירידת תשואות נרשמה השבוע לאורך העקומים בדגש על העקום השקלי הלא צמוד על רקע המשך מגמת ירידת התשואות בארה"ב. נמשכת מגמת השתטחות העקומים תוך יציבות בחלק הקצר של העקום וירידה בחלק הבינוני – ארוך.

 

אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של 4 – 5 שנים, אחזקה עודפת באפיק השקלי הלא צמוד. אנו ממליצים אחזקה סינתטית באפיק השקלי הלא צמוד. באפיק צמוד המדד מומלצת אחזקה ישירה במח"מ.  מרווחי התשואה השליליים בין אג"ח ממשלת ישראל לאג"ח ממשלת ארה"ב צפויים להמשיך ולהצטמצם.

 

אג"ח קונצרני

שוק האג"ח הקונצרני רשם השבוע עליות שערים לאחר מספר שבועות של ירידות חדות. בעיקר בלטה עלייה שבועית חדה במיוחד במדד התל בונד גלובל. בשוק הראשוני בלטה השנה מגמה של עלייה באיכות החברות המגייסות תוך ירידה משמעותית בעיקר במחצית השנייה של השנה בהנפקות אג"ח של חברות נדל"ן זרות.

 

מומלצת הגדלה הדרגתית של החשיפה לאפיק הקונצרני ובעיקר לחברות בדרוג גבוה. להערכתינו מהלך היחלשות השקל קרוב למיצוי ולכן מומלצת הקטנת החשיפה לאג"ח דולרי.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה